Ragbisté Pragy v pražském Edenu nadělili Slavii 12 pětek

Ve třetím kole extraligy ragby bylo položeno celkem 29 pětek nejvíce 12 v derby Slavia - Praga 0:82, ve kterém hosté vyhráli dosud nejvyšší rozdílem bodů v rozehraném ročníku soutěže. Bonusový bod do tabulky získaly ve dvou dalších utkáních  i poražené celky, neboť zápas Říčany - Dragon 26:22 skončil  rozdílem čtyř a duel Sparta - Havířov 33:27 rozdílem šesti bodů. Na bonusový bod nedosáhli jen borci Tatry, kteří doma s Vyškovem prohráli 12:20 a osmibodový rozdíl převyšuje hranici pro bonus o jeden bod.

Zrcadlo výsledků

Slavia Praha   -  Praga Praha  0:82  (0:35)  pětky  0:12
Body: Čížek 22 (11KP), Hodan 15 (3P), Voves 10 (2P), Syrový 10 (2P), Forst 10 (2P),  F.Fuchs 5, Kulhánek 5, Náse 5 * pětky 0:12 * rozhodčí Bednařík – Oczadlý, Váňa * ŽK Merxbauer (SLA)

Slavie postižená velkou marodkou, neměla ani dost hráčů na střídání, ale to asi nebyl ten hlavní důvod vysoké porážky, tím byla skutečně mistrovská hra Pragy, které by Slavia stěží odolávala i v plné sestavě. Po čtvrtině zápasu, kdy už bylo zřejmé, že Slavisté výsledek příliš neovlivní, padl na domácí hráče útlum a zcela se odevzdali osudu. Pro Pragovku byl zápas výborným tréninkem.

Pavel Syrový a Novák junior z Pragy sledují míč před brankovištěm Slavie v derby (Foto: Petr Skála)

Tatra Smíchov  -  Vyškov   12:20  (7:10)  pětky  2:3

Body:  Kopřiva 5, Zábranský 5, Řanda 2 -   Pantůček 10 (1P,1KP,1TK), Gibala 5, Monček 5   * Rozhodčí Tůma – Ripcsik, Haitman

Do zápasu vstoupily oba celky s chutí a hrály dlouho vyrovnaně, Tatra měla mírně lepší roj, i když čas od času ztrácely ve standardních situacích míč obě mužstva. Vyškov měl důraznější útočnou řadu a těžil z kombinací, které Tatra nedokázala pokrýt.

Sparta Praha -  Mariánské Hory  33:27  (16:10)  pětky  3:3

Body:  Jaroš 23 (1P,3KP,4TK), Brabec 10 (2P) -   A.Kloda 10 (2KP,2TK), Havránek 7 (1P,1KP), Leroch 5, TP 5  * Rozhodčí Heřman – Štuksa, Hora

Výkon hostů ovlivnilo jednak zranění mlýnovky Kubatého ve 23.minutě, Ostravští na tento post neměli adekvátní náhradu, jednak dvě fatální chyby mezi 68. a 71. minutou, kdy hosté při vedení 20:16 dostali po dvou školáckých chybách dvě pětky s konverzí a navrch trestný kop, zlaté 3 minuty vynesly Spartě 17 bodů!

Říčany - Dragon Brno  26:22 (16:14)   pětky  3:3
Body: Říčany:  Kučera 11 (1KP,3TK), Richtr 5, Švejda 5, TP 5 -   Zeman 10 (2P), Skoupý 7 (2KP,1TK), Žemlička 5 * Rozhodčí Rázga – Haitman, Ripcsik *  ŽK Luka (DRB)

Hrálo se téměř v bažině, těžký terén zápas dost ovlivnil, kluzký míč dost padal a mnohdy se po kopu i nečekaně zastavil ve vodě. Oba týmy se po celý zápas střídaly ve vedení a Dragon paradoxně strhl vedení na svou stranu v době, kdy byl vykázán Luka. Ale stav 22:19 nedokázal udržet, domácí se s těžkými podmínkami vyrovnali o něco lépe a vyšším úsilím nakonec dosáhly vítězství.