Američtí ragbisté objevili v Říčanech české ragby aneb Česko - USA South 24:10

Američtí ragbisté objevili v Říčanech české ragby aneb Česko - USA South 24:10
První zářijovou sobotu přivítalo město za Prahou Říčany po několika letech návrat českých reprezentantů, kteří se na zdejším trávníku stadionu Josefa Kohouta ukázali v nejsilnější sestavě.

Česko hostilo tým USA South, který má zkušenosti spíše s ragbyovými zeměmi Karibiku a jižní Ameriky než s Evropany. Jejich výlet do střední Evropy byl tedy vyjímečný a po zápasech  v  Budapešti, kde  Američané porazili v sobotu 25. srpna 2018 ve svém prvním vystoupení na evropském kontinentu Maďarsko 35:12 a ve Vídni, kde poslední srpnovou středu Rakousko prohrálo s Američany 0:51, si nechali zaoceánští ragbisté nejsilnějšího soupeře nakonec.

Česko  v současné době hraje ve druhé divizi evropského šampionátu a čeští reprezentanti jsou v plné přípravě na zápasy nového ročníku. 

 "Američané se sami ozvali, že se chystají do střední Evropy a že by zde u nás sehráli nějaký zápas, zda jim nepomůžeme najít nějakého soupeře.   A tak se to hodilo realizačnímu týmu na závěr krátkého soustření odehrát s nimi přátelské utkání," vysvětlil pro ragbyový magazín České ragby.cz Martin Charvát z České rugbyové unie fakt, že čeští ragbisté neobjevili Ameriku, ale spíše Američané objevili v Říčanech české ragby.


Českeragby.cz bylo na místě děje ...

Utkání začali oba soupeři velmi opatrně. Američané pečlivě skládali a domácí hráči se jen s obtížemi dostávali před brankoviště soupeře. Po dvou trestných kopech Jiřího Pantůčka Češi vedli 6:0 a k výraznějšímu  odskoku se dostali těsně před půlí pětkou položenou říčanským útočníkem Martinem Cimprichem. .

Na začátku  druhého poločasu přidali domácí borci další pětku, ale pak se hra rozvrstvila do drobných akcí uprostřed hřiště.  Ke konci  se podařilo prolomit českou obranu  i Američanům, kteří nejdříve proměnili trestný kop a pět minut před koncem položili i jedinou pětku. Posledním hráčem, který bodoval, byl však Čech Jiří Pantůček, který svým čtvrtým trestným  kopem  uzavřel skorem na 24:10.

Jak říkám ..."Byl to nároční týden. Po přípravném ostrém utkání s Tatrou uprostřed týdne, jsme se střetli s týmem, o kterém nikdo nevěděl, jaké hraje ragby," poznamenal neúspěšnější český hráč zápasu Jiří Pantůček


  Říčany  1. září 2018
Přátelské utkání

Česko - USA South 24:10  (11:0)
Body: Pantůček 14, Cimprich a Berounský po 5 - Gouda a Baistrocchi po 5 * Pětky: 2:1 * Rozhodovali: Tůma, Heřman, Haitman * Diváků: 600.
(ps, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)

České ragby 4.díl - jaro 2019

České ragby 4.díl - jaro 2019

17.5.2019 14:49:36

Sedmičkový tým žen vyhrál turnaj v Bonnu, který byl přípravou na Mistrovství Evropy. Pro nové zkušenosti vyrazili do Jihoafrické republiky sportovní ředitelé ČSRU a Tatry Smíchov. Už potřetí se v ...

České ragby 3.díl - jaro 2019

České ragby 3.díl - jaro 2019

3.5.2019 14:20:43

V 1.lize se střetla Tatra s Mountfieldem Říčany. Před 11 lety spolu sehráli první finále na velkém stadionu v Edenu. Současný sportovní ředitel ČSRU Antonín Brabec a hráč Říčan s ragby začínal prá...