Bylo derby Tatra - Praga 26:22 a na pětky 4:4 generální zkouškou na semifinále play off ?

V sedmém kole ragbyové extraligy se odehrálo další derby pražských týmů Tatry Smíchov a Pragy Praha. Tentokrát se hrálo  ve všední den v pátek 19. dubna 2024 a .možná také proto, aby domácí ragbisté mohli některé hráče, kteří v derby neodehráli 80 minut nominovat do sestavy U23, které následující den čekalo duel v Přelouči.

Skore v derby mezi druhým a třetím celkem  aktuální tabulky otevřel Filip Klein položenou pětkou u praporku v severní části hřiště. Jenže Tatra po deseti minutách rovněž položila pětku i s následným kopem se dostala do vedení a to už do konce utkání nepustila. Za stavu 19:5 pro domácí tým na konci prvního poločasu  své dovednosti ukázal kapitán Pragy Dan Hošek, jemuž po několika předchozích neúspěšných průnicích tatrováckou obranou rozeběhnutí  do brankoviště soupeře  konečně vyšlo. Vazač Pragy nakonec ověšený třemi borci Tatry, kteří se ho snažili  zastavit, snížil skore na 19:10. Ve druhém poločase Pragovce byla uznána trestná pětka, aby tím snížila na 19:17, jenže pak  Karel Berounský vynesl míč po pravé straně hřiště, aby skládaný přihrál Antonínovi Vobrovi, který došel až do brankoviště Pragy a položil čtvrtou pětku Tatry. Čtvrtou pětku  položil na konci utkání také
hráč Pragy Adam Plíhal a tak v utkání, které se hrálo deset minut nerozhodně, deset minut vyhrávala Praga a šedesát minut Tatra, skončilo výhrou Tatry 26:22 na pětky 4:4  a bodovým ziskem 5:2.

Víte co  ...

Zbývá vysvětlit úvahu, zda  derby  Tatra - Praga 26:22 a na pětky 4:4 bylo skutečně   generální zkouškou na semifinále play off ? Ceskeragby.cz si dovoluje už 19. dubna 2024 tvrdit, že semifinále play off odehrají tyto dvojice ...  Říčany - Sparta  a Tatra - Praga. Pak by baráž hrály tyto dvojice ... Slavia Praha - Dragon Brno a  Vyškov -  Vídeň (?). Uvidíme, řekl slepý!

Praha 19. dubna 2024

Ragby

Extraliga 7. kolo

Tatra Smíchov  -  RC Praga Praha  26:22  (19:10)
Pětky:  4:4  *  Body:   Šampalík Karel  6, Miloš Vrána, Martin Černohorský, Dominik Haderer, Antonín Vobr (všichni po 5)  -  trestná pětka 7, Filip Klein, Dan Hošek, Adam Plíhal (všichni po 5) * Rozhodoval Jaroslav Bednařík.

Chcete vidět 55 skvělých fotografií pořízených Milošem Březinou při utkání  Tatra - Praga,   Najdete je ..  zde !

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto a koláž Petr  Skála)