Českými mistryněmi v olympijských sedmičkách jsou ragbistky z Petrovic

Českými mistryněmi v olympijských sedmičkách jsou ragbistky z Petrovic
Ragbistky Petrovic se staly mistryněmi České republiky v olympijských sedmičkách za rok 2018. Děvčata od Botiče  mistrovský titul několikátý v této hře získala zaslouženě, neboť i letos prošla všemi pěti turnaji většinou s  nejvyšším ziskem  bodů. Dokonce se už před závěrečným turnajem pořadaném na domácím hřišti vědělo, že titul se bude slavit na okraji Prahy  zahalený do modrožlutých barev.

Poslední turnaj také Petrovice vyhrály bez porážky a ve finále dokonce roznesly Spartu vysokým rozdílem 38:0.

Českeragby.cz bylo na místě děje ...
Za Petrovicemi se umístila děvčata Tatry Smíchov a třetí místo získaly stále se lepšící ženy z Říčan. Sparta vlivem četných zranění dopadla ve své historii na nejhorším až čtvrtém místě. Páté skončily hráčky Přelouče, které se v elitní skupině udržely, ale naopak se propadly na nižší soutěže ženy Slavie Praha. Na jejich místo by se měla dostat děvčata z Dragonu  Brno, která vyhrála nižší soutěž.

"Máme samozřejmě všichni radost z titulu. Náš tým je složený z hráček, které patří k nejlepším v zemi, ale také mají i své názory, jak bychom měly hrát. Často se na tréninku pohádáme, ale trenéři nás všas usměrní a na turnajích zase hrajeme jako sehraný tým," poznamenala po turnaji kapitánka vítězného týmu Lucie Svobodová.

Není bez zajímavosti, že mezi semifinalová utkání a duely o umístění sledujícími diváky byli dokonce zástupci čtyř generací a tak jsme tu zahlédli  teprve jenom měsíčního Filipa Hodana ( * 2018), ale také na druhé straně zástupců generací i Filipova  pradědečka Eduarda Krütznera staršího (* 1936).  


  Praha 17. června 2018


Mistrovství Česka žen v olympijských sedmičkách 2018

Konečné pořadí v elitní skupině ...    1. RK Petrovice, 2. Tatra Smíchov, 3. Říčany, 4. Sparta Praha, 5. RC Přelouč, 6. Slavia Praha.(ps, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)

České ragby 2.díl - jaro 2019

České ragby 2.díl - jaro 2019

19.4.2019 15:46:56

1.liga má za sebou úvodní zápasy, kdy zápasy Sparty poutaly pozornost, ať už to byla tradiční bitva o kostel se Slávií nebo utkání s Tatrou. V tomto díle také věnujeme velký prostor pražskému ragb...