Čeští ragbisté předvedli, že se nebojí ani Jihoafričanů i když s nimi prohráli 10:45

Příznivci ragby si po roce, kdy česká reprezentace v  Praze na Markétě hostila výběr Barbarians složený z hráčů z celého světa, opět přišli na své.

Česká rugbyová unie třetí říjnovou sobotu tentokrát pozvala do metropole  jihoafrické ragbisty  startující pod značkou SUPA Barbarians a opět se bylo,  na co dívat. A to nebylo všechno. Předzápas mužům odehrály ragbistky české reprezentace s výběrem francouzské armády.

"Zkrátka jsme chtěli uspořádat oslavu ragby a ta se myslím  si, povedla," hlásil po utkání šéf České rugbyové unie Pavel Chaloupka.

Za slunečného počasí se totiž na trávníku na plochodrážním stadionu na Markétě pustili  do sebe ostřílení borci z jižní polokoule proti českému omlazenému reprezentačnímu týmu.

Když po první akci položili hosté pětku, v hledišti zavládlo zděšení z obavy, aby zápas neskončil debaklem s tříciferným číslem ve výsledku.  Naštěstí se čeští borci vzpamatovali a i když ještě celkem do půle čtyřikrát inkasovali nebyl průběh zápasu zase  tak krutý.

Do druhého poločasu nastoupili  u obou týmů na některé posty noví hráči a  bylo to poznat i na české straně. Za stavu 0:33 nejdříve Kučera a poté Cimprich položili za český tým dvě pětky a rázem se stala hra zajímavější. Domácí ragbisté se nedali zastrašit a  pravidelně  proráželi řadami soupeře, který si však už své brankoviště ohlídal. Jihoafričané měli i poslední slovo a položili ještě dvě pětky.

"Nastavili jsme si cíl, dosáhnout s českým týmem na vyšší  úroveň ragby a tu lze dosáhnout jen, když budeme hrát se silnými soupeři. Zápas se povedl. Ukázal nám, kde se máme zlepšit. Musíme se poučit z chyb a se stejným elánem hrát za týden s Polskem, při kterém už půjde o body na ME," řekl po utkání trenér českého týmu Phil Pretorius, který je mimochodem Jihoafričan.

Praha, 21. října  2017

Přátelské mezinárodní utkání v ragby
Česko - SUPA Barbarians  10:45 (0:26)
Body:  Kučera a Cimprich po 5  - Sheldon 15, Marnus 10,  Juan 6, Lux a Etienne po 5, Stokkies 4 * Pětky 2:7 *  Rozhodoval Visser (Belgie) * Diváků 2000.

Česko -  Výběr francouzské armády  17:27   (0:17)    utkání žen