Čeští ragbisté splnili povinnost a vyhráli nad Maďarskem 31:13 a na pětky 4:1

Vyhrát a ještě položit Maďarům čtyři nebo dokonce  více pětek,  byl jasný úkol pro českou ragbyovou reprezentaci, která se v domácím prostředí utkala po 777 dnech ve stejné evropské soutěži na úrovni třetí divize nazvané Conference 1, se stejným týmem s Maďarskem a na stejném hřišti v Praze  na Tatře Smíchov.

Utkání však mělo jiný průběh než to, které se hrálo  v září 2019, kdy Maďarsko prohrálo 0:64. Z počátku to vypadalo podobně jenže,  když Česko letošní první listopadovou sobotu už ve 14. minutě vedlo 17:0, do hry se vložili hosté a jejich tým proložený Maďary s kořeny na britských ostrovech, začali pečlivěji bránit a později i nepřijemně útočit. Poločas skončil 17:7 a vůbec to nevypadalo, že by maďarské ragby utrpělo  další debakl.

Po změně stran se českým rojníkům podařilo položit třetí pětku a čekalo se na tu čtvrtou bonusovou. Tři minuty před koncem důležitou roli spasitele na sebe vzal kapitán Dan Hošek. Protlačil se po akci roje do maďarského brankoviště a skoroval. Všechny následné kopy po pětkách a ještě jeden trestný kop proměnil Martin Cimprich.

Jak říkám ...

"Copak kopy po pětce a ten trestňák jsem proměnil, ale kopy do autů se mi moc nedařily," litoval po utkání Martin Cimprich, který pro domácí ragbisty získal 11 bodů.

"Trápili jsme se. Nedokázali jsme se bohužel vícekrát prosadit s naším útokem. Pět bodů s tím bonusovým bodem jsme však uhráli," přiznal po utkání pro ragbyový magazín ceskeragby.cz kapitán Dan Hošek.

"Položili jsme čtyři pětky a splnili tak cíl, získat z utkání pět bodů.  Průběh utkání jsem si však představoval po dobře rozeběhnutém úvodu jinak," řekl kouč české reprezentace Miroslav Němeček.

Česko má  kromě Maďarska ve skupině Conference 1 za soupeře ještě Lucembursko, s kterým se utká ještě letos 27. listopadu 2021  v zemi soupeře.  Další utkání s Covidem ohroženými Lotyši se mělo hrát také na podzim 2021, ale bylo přeloženo až na 7. května 2022. Posledním soupeřem Česka by měla být 14. května 2022 ve Švédsku tamější reprezetace.

Praha   6. listopadu  2021

Ragby

Mistrovství Evropy  Conference 1

Česko - Maďarsko 31:13 (19:7)

Pětky:  4:1    Body:  Cimprich 11, Homer, Trunečka, Adámek a Hošek po 5 - Collet 7, Agolal 5
Rozhodoval: Procopi (Moldavsko)  Diváci: 600.