Čeští ragbisté v úvodním utkání divize 1B ME porazili Polsko 19:14 a těší se na Portugalsko

Čeští ragbisté v úvodním utkání divize 1B ME porazili  Polsko 19:14 a těší se na Portugalsko
Českým ragbistům se vydařil skvělý návrat do  divize 1B European Nations Cup, neboli do  2. ligy mistrovství Evropy.    V prvním zápase v silnější evropské ragbyové  společností porazilo  v Praze Česko někdejšího tradičního soupeře  Polsko 19:14 (6:3).

Úvodní utkání evropské ragbyové divize 1B bylo  dlouho vyrovnané. V prvním poločase oba týmy bodovaly jen z dálky.  Češi se ujali vedení trestným kopem Petra Čížka a stejný hráč získal pro domáci ragbisty zpětně vedení dalším trestným kopem poté, co Poláci předtím vyrovnali. Závěrečných dvacet minut první části hry však Poláci měli zjevnou převahu a české borce vůbec nepustili na svoji polovinu.

Po změně stran se Polákům po pěti minutách hry  podařilo prolomit obranu domácích ragbistů a polský zadák Rajewski položil první pětku utkání. Vedení 8:6 Polákům dlouho nevydrželo a český kopáč Čížek dokázal dalším kopem dostat Čechy do vedení. Jenže trestný kop proměnili i Poláci a ti zase vedli 11:9.  Pak se český ragbyový tým probral a položil během deseti minut dvě pětky. Jak se to stalo? Po obléhání polského brankoviště se k míči dvacet minut před koncem dostal Jan Kučera a protlačil se až do brankoviště. O deset minut později podobnou akci zopakoval kapitán týmu  Česka Vojtěch Havel  a  dosáhl vedení 19:11. O výsledku ještě nebylo rozhodnuto. Poláci sebrali poslední síly, ale vytěžili z toho už jen možnost proměnit trestný kop, což se jim povedlo.  Výhra českých ragbistů 19:14 po výkonu, který předvedli ve druhém poločase,   byla zasloužená.

"Je to skvělé. Mám velkou radost. Po sedmi letech se nám podařilo porazit Poláky a já jim dal jednu ze dvou pětek. V nároďáku nyní panuje skvělá atmosféra a je to vidět jak v přípravě a zejména při utkáních. Jeden pomáhá druhému a když jeden z nás něco pokazí, zaskočí za něho spoluhráč hrající na jiném postu. Necháváme na hřišti všechno a divácí to myslím vidí a povzbuzovali  nás i dnes skvěle," řekl po utkání autor první pětky a útoková  spojka Jan Kučera.

"Jsem rád, že jsme vyhráli a já jsem dal coby kapitán tu druhou pětku, která nás hodně uklidnila. Výhra nad tak silným soupeřem jakým  je Polsko, je pro nás obrovskou motivací  i pro další utkání, které hrajeme 18. listopadu 2017 v Portugalsku. V tomto utkání však už nepůjde jen o body do této  divize ME, ale i o postup v kvalifikaci na MS 2019. Pokud bychom vyhráli postoupili bychom do dalšího kola s možností hrát MS. není to lákavé?" řekl pro ragbyový magazín českeragby.cz  kapitán českého týmu  Vojtěch Havel.  Praha, 28. října  2017

Divize 1B European Nations Cup

Česko - Polsko  19:14 (6:3)
Body: Čížek 9, Havel a Kučera po 5 - Gdula 9, Rajewski 5  * Pětky  2:1  * Rozhodovali: Iordaccescu, Perescu a Ionescu (všichni Rumunsko) * Diváků: 1000.

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)
České ragby 1.díl - podzim 2018

České ragby 1.díl - podzim 2018

23.11.2018 09:11:15

Česká ragbyová reprezentace žen i mužů se vypravila do Švýcarska. Úspěšnost byla padesátiprocentní, vyhrály jen ženy. České ragbistky vybojovaly historické vítězství nad Švýcarkami Čeští ...