Diváci v Přelouči viděli deset položených pětek a vítězství, které utrpěli Pražané z Pragy

Ve druhém kole  ragbyové extraligy byla narozdíl od toho prvního kola odehrána všechna čtyři plánovaná utkání, při kterých celkem bylo položeno desítky pětek, nejvíce však deset v Přelouči, kam přijel tým, za který nastoupili v předvečer zápasu v Praze vyhlášení Ragbista roku Dan Hošek, nejlepší hráč sedmiček Matyáš Hopp a nakonec hrál i nejlepší trenér reprezentačních výběru Roman Šuster. A k tomu všemu zápas rozhodoval nejlepší rozhodčí roku 2021 Jaroslav Bednařík.

Zápas se rozjel velmi čile a tak už ve druhé minutě domácí tým prohrával 0:5. Do poločasu stačili Pražané položit celkem čtyři pětky a za domácí skoroval jen Vít Rozkošný zato trestným kopem proměněným  z poloviny hřiště. Ve druhém poločase borci Pragy dál vesele pronikali do přeloučského brankoviště a jen osm neproměněných kopů po devíti položených pětkách způsobilo, že borci z Pardubického kraje prohráli jen 10:47. Čestný úspěch domácích ragbistů dosáhl položenou pětkou Štěpán Trunec.

Jak říkám ...

"Po porážce 5:73, kterou jsme si přivezli z Říčan ze hřiště mistrovského týmu, by se při pohledu na výsledek z utkání s Pragou 10:47 mohlo zdát, že jsme se zlepšili, ale to není tak docela pravda. Víme, kde máme  slabiny a snažíme se při trénincích vylepšit především obranu. Další utkání nás čeká další silný soupeř - Vyškov. Trénuje dvakrát týdně, což je pro ligový tým málo, ale když k tomu připočteme sobotní zápas, jsou ty tři dny v týdnu vymezených pro ragby  pro čistě amatérský kolektiv tak akorát," řekl pro ceskeragby.cz kouč Přelouč Jan Čížek.

"Utrpěli jsme vítězství, což říkám s plným vědomím a s vysvětlením, proč jsme z devíti kopů po pětkách proměnili jen jediný," prohlásil pro ragbyový magazín ceskeragby.cz kapitán Pragy Tomáš Matras.Po šesti dnech po fotbalovém derby Slavia - Sparta proběhlo v Edenu na specializovaném hřišti s brankami ve tvaru písmene H  i derby ragbyových týmů, které ovšem dopadlo zcela odlišně než fotbal. Sparťané vedení novým  trenérem Eduardem Krütznerem mladším, který přišel do Sparty z klubu Pragy  vyhráli 39:11 zcela jasně.

"Bylo to naše letošní první utkání, s kterým jsme se vypořádali skvěle i když Slavia nebyla vůbec snadným soupeřem a může ostatním extraligovým týmům činit problém," řekl nový  kouč Krützner junior. Tatra vyhrála se štěstím v Brně  27:24 a Říčany vyhrály překvapivě vysoko nad Vyškovem 52:12 a jsou tak zaslouženě v čele tabulky.
Praha, Brno, Říčany a Přelouč 12. března 2022


      Ragby                                                                                     
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .(Petr Skála pro ceskeragby.cz, RC Havířov,  foto: Petr Skála)