Do Síně slávy Českého ragby vstoupil jako čtvrtý Ragbista Bruno Kudrna

V poločase přátelského utkání Česko - Německo v ragby proběhla malá slavnost, při které Ragbyová legenda Bruno Kudrna převzal plaketu,  která potvrdila skutečnost, že patří do Síně slávy českého ragby. 

Síň slávy se tak rozšířila ze tří legend na čtyři. Shodou okolností se všichni čtyři Eduard Krützner senior, Václav Horáček, Jaromír Kourek a nyní i Bruno Kudrna znají jako spoluhráči z reprezentace ze sedmdesátých a osmdesátých let a z ligových derby Praga - Sparta zase jako protihráči.


Po skončení utkání Česko - Německo  jsme čerstvého obyvatele Síně slávy českého ragby potkali  v kruhu přátel z Pragy Eduarda Krütznera seniora s manželkou a spoluhráče z reprezentace i z klubu Karla Brejly rovněž s manželkou, kteří všichni se s držitelem plakety vyfotografovali. 





Jak říkám ... 

"Všichni tři, kteří tady stojíme si pamatujeme, že jsme nad ragbisty Německa vyhrávali. Doufám, že se třeba někdy návratu českého ragby mezi patnáct  nejlepších ragbyových týmů Evropy dožijeme," prohlásil s úsměvem Ragbista, jehož přátelé nijak jinak neosloví než Bužajsi. 


A Vy jste kdo ?




Ing. Bruno Kudrna  * 19. srpna 1951



Dlouholetý kapitán ragbyového ligového týmu Pragy, s kterým získal v letech 1972, dále 1982 až 1984 a 1986 až 1988 sedm místrovských titulů.

Kapitán reprezentace, za  kterou odehrál přes padesát utkání. 

Šestinásobný Ragbista Československa z let 1974, 1977, 1979, 1981, 1982, 1986.

Po skončení hráčské kariéry působil jako  trenér Pragy v letech 1988 až 1992 a tuto činnost zakončil jako kouč mistrovského týmu. Poté trénoval i seniorskou reprezentaci v letech 1990 až 1995 a ještě v letech 1997 až 1999 trénoval sedmičkovou českou reprezentaci.                                                         

Prezident Pragy a České rugbyové unie (1999 - 2003 a 2009 - 2013)

Dlouholetý člen pléna Českého olympijského výboru

Český zástupce v mezinárodních ragbyových federacích  IRB  a  komisař delegovaný na utkání pořadaných Rugby Europe.

Významný dlouholetý mecenáš Pragy




 


SportovniListy.cz napsaly ...



Blahopřejeme legendárnímu českému Ragbistovi Brunovi Kudrnovi. Slaví sedmdesátiny

Kdo další bude s Krütznerem, s Kourkem a s Horáčkem v Síni slávy českého ragby?


(Petr Skála, Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)