Dramatické derby ve Vysočanech Praga - Sparta 24:26. Tatra vyhrála ve Vyškově

Třemi zápasy zahájila ragbyová ligová soutěž  svoji další etapu TOP 6. Hned úvodní kolo mělo na programu derby nejúspěšnějších týmů z první části. Hrálo se utkání  Praga - Sparta i když oba týmy se spolu utkaly jen  po 169 hodinách od posledniho střetnutí, které rovněž bylo dramatické až do konce.

Tentokrát během derby pražských ragbyových týmů  Praga - Sparta se dokonce pětkátkrát   měnilo  vedení, aby nakonec vyhrála Sparta rozdílem pouhých dvou bodů.  Sedm minut před koncem za stavu 17:19 Praga vyrovnala pětkou položenou Adamem Hrníčkem a proměněným následným  kopem Petra Čížka se dostala do vedení 24:19. Jenže tři minuty před ukončením utkání Jiří Pantůček vyrovnal pětkou a Martin Schneider kopem po pětce dostal hosty do vedení 26:24.

"Zápas byl vyrovnaný, o čem nakonec svědčí i to, že se o vítězství rozhodlo až v samotném závěru," komentoval derby kouč vítězné Sparty Petr Okleštěk.  "Spolu se Spartou jsme hráli opět po týdnu, a to asi moc na atraktivnosti  TOP 6 nepomůže. Průběh utkání byl hodně vyrovnaný a Spartě vyšel samotný závěr," poznamenal trenér Pragy Eduard Krützner mladší.