Na ragbyové derby Tatra - Sparta 21:35 se dalo koukat a to i za večerního stmívání

Pospíchat ve středu 13. dubna 2022 na podvečerní ragbyové extraligové derby Tatra - Sparta, aby jste jej mohli sledoval od samého na 18:30 hodin plánovaného začátku, bylo zbytečné. Mohli jste  klidně přijít pět hodin před půlnocí a o nic jste také nepřišli, neboť až s půlhodinovým zpožděním se rozjel zápas o to, kdo bude jako druhý semifinalový tým hrát play of doma.

Sparta se ještě za slunečního světla pustila do svého soupeře s velkým nadšením a tak už v poločase vedla na pětky 3:1. Jenže neuběhlo možná ani ne deset minut druhé půle a Tatra stav skore snadno dotáhla na 21:22. Ovšem Sparta se  z pokládek Tatry  položených hned za sparťanskou  brankou  po hrubých chybách svých hráčů vzpamatovala a další bodování domácím hráčům už nepovolila.  Hosté položili ještě dvě pětky a proměnili jeden trestný kop, což jim přineslo vedle čtyř bodů za výhru ještě jeden bod bonusový.

Sparta se tak na nejméně než 44 hodin dostala v aktuální tabulce do vedení a má jistotu, že v play of bude semifinále patrně s Tatrou hrát doma.

Jak říkám

"Jsem rád, že se utkání odehrálo v týdnu před Velikonocemi  a hlavně na  suchém trávníku. Nutno přiznat, že jsme měli slabé chvilky hned na začátku druhého poločasu, ale soupeři jsme víc než tři položené pětky nepovolili. Ke konci utkání za stmívání nebylo už hřiště sice nejlépe osvětleno, ale co,  derby jsme úspěšně dohráli. S největší pravděpodobností se ovšem za pár týdnů s Tatrou opět potkáme v semifinále a jsem rád, že to bude na našem hřišti" řekl pro magazín Ceskeragby.cz  kapitán Sparty Richard Hřebačka.

"Myslím si, že kdo sledoval dnešní utkání, tak byl spokojený. Hrálo se líbivé ragby. Osm položených pětek a jeden útok za druhým na obou stranách, kdy to zase bude k vidění," měli po utkání  jasno otec Roman jako divák a syn Martin jako hráč oba však Kladivové, což je  jméno, které má v ragbyovém klubu Tatry Smíchov svoji váhu a to těžkou.