Na turnaji v plážovém ragby zvítězily týmy mužů Sparty a žen z policejního německého klubu

Na turnaji v plážovém ragby zvítězily týmy mužů Sparty a žen z policejního německého klubu
Desítky týmů včetně zahraničních z Německa se poslední červencovou sobotu a neděli postupně střetávaly na dvoudenním mezinárodním ragbyovém turnaji v plážovém ragby "Prague Beach Rugby 5s". 

Českeragby.cz bylo na místě děje...Celým  turnajem bez jediné porážky prošli hráči sdružení z klubu Sparty Praha, kteří tak obhájili loňský, předloňský zisk poháru  a prvenství na turnaji i z let 2014 a 2013. Ve finále se Pražané potkali s německým týmem Batailon D´Amour.

"Vítězství Pražanů 8:2 bylo jednoznačné," komentoval finále jeden z pořadatelů Antonín Brabec.

Ženský turnaj vyhrála děvčata policejního klubu z Německa, která soupeřky z Petrovic porazila 7:2. Petrovický tým tak tentokrát neobhájil loňské ani předloňské prvenství na písku.

"Byla to pro nás kromě zábavy i skvělá příprava na sezónu," komentovala turnaj nejvyšší hráčka druhého týmu Lucie Svobodová z RK Petrovice.

"Po dva dny si tu na novém dějišti turnaje zahrálo plážové ragby celkem asi 350 ragbistů a ragbistek," upřesnil počet účastníků a účastnic tradiční akce pořádané na přelomu školních prázdnin Antonín Brabec.

"Kromě prvního turnaje jsem byl rozhodčím na všech následných turnajích v plážovém ragby," pochlubil se veterán mezi rozhodčími jednašedesátiletý Jiří Livers, který byl jeden z celkových pěti mužů a jedné ženy, kteří se starali o rozhodování zápasů na písku.

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)