Nejbláznivější ragbyové utkání z poslední doby viděl Havířov ... Ukrajina - Česko 18:48

Poslední utkání  ve skupině Trophy  evropského   šampionátu ročníku 2023 - 2024 dopadlo pro české ragbisty dobře. V Havířově dosaženým  vítězstvím 48:18 nad Ukrajinou a ziskem pěti bodů do tabulky skupiny Trophy si Češi zajistili před odvetnými zápasy v ročníku 2024 - 2025 postavení ve středu tabulky.

V utkání v Havířově byli domácím týmem Ukrajinci, kteří ze známých důvodů nemohou týmy soupeřů hostit na svém území.

V prvním poločase se českým ragbistům podařilo s velkou převahou    soupeři položit celkem pět pětek a získali vedení 33:6. Jenže ve druhém poločase se začaly dít věci. Pilíř českého týmu Lukáš Rapant, pro něhož byl zápas v Havířově derniérou v reprezentaci, se při nebezpečném zákroku zranil a navíc kromě toho, že  byl ze hřiště zdravotníky  odvezený na vozíku, dostal ještě při odvozu červenou kartu. Krátce poté  rozhodčí ještě  další dva zákroky jiných českých reprezentantů posoudil jako  fauly a tak několik minut měli Ukrajinci nad Čechy početní  převahu 15:12. Za této situace se podařilo Ukrajincům položit dvě pětky a snížit rozdíl skore na 15 bodů. Ragbisté Česka se však vzpamatovali a dvěma pětkami položenými  po vtipně vyřešených situacích dosáhli konečného skore 48:18.

Jak říkám ...

"Bylo to nejbláznivější utkání, které jsem kdy sehrál za reprezentaci," řekl po utkání v přenosu České televize Martin Cimprich, který pro český tým jednou položenou pětkou, jedním proměněným trestným kopem a pěti následnými  kopy po pětkách zatížil skore soupeře 18 body.

Havířov   23. března 2024

Ragby

Mistrovství Evropy  skupina  Trophy

Ukrajina - Česko  18:48  (6:33)

Pětky:  2:7  * Trestné kopy: 2:1 * Kopy po pětce:  1:5
Body:  Martin Cimrich 18,  Samuel Dupuy, Richard Hřebačka, Lukáš Hřebačka, Dan Hošek, James Faktor, Adam Miřácký (všichni po 5)  -  Vladyslav Adazhynyk 13, Oleg Vasinchenly 3  * Rozhodoval: Mike Hawkins (Dánsko)

Další utkání

Siauliai (23. března 2023):  Litva - Švédsko  8:27 * pětky  1:4
Yverdon-les-Bains (23. března 2023): Švýcarsko - Chorvatsko  35:10  *  pětky: 5:1