Pohár ligových týmů získali ragbisté Sparty Praha. Ve finále porazili Pragu 35:17

Pohár ligových týmů získali ragbisté Sparty Praha. Ve finále porazili Pragu 35:17
Jediná tuzemská ragbyová soutěž, která se hrála na podzim 2017, byl jednokolový Pohár ligových týmů, který první listopadovou sobotu dospěl do finále.

V souboji o první místo se v této soutěži  utkaly týmy Sparty Praha a Pragy Praha. Finále bylo sice záležitostí vysočanských  týmů, ale přesto se  jejich vzájemný duel hrál mimo obvod Prahy 9 a to na trávníku plochodrážního stadionu v Praze na Markétě.

Sparta začala zhurta a už v páté minutě vedla 7:0 a ve svém pokládání pětek neustala až do konce poločasu. Mistr ligy a na podzim neporažený tým Sparty vedl po 40 minutách hry 21:0.

Po změně stran začali  hráči Pragy více zaměstnávat obranu Sparty a z jejich převahy se zrodily tři pětky, z nichž nejlepší, které zatleskali i fanoušci Sparty, byla ta, kterou po slalomu mezi obránci ze Sparty položil Tomáš Forst. I ve druhém poločase Sparta bodovala, ale dosáhla jen 14 bodů a tak druhou půli vyhrála Praga 17:14.


Jak říkám ...

"Od prvních minut jsme věděli, že Praga se na nás dobře připravila a tak, když jsme vyhráli první poločas na pětky 3:0, byl to ve finále rozhodují náskok. Druhý poločas to ostatně potvrdil. Museli jsme
se více bránit, protože Praga byla hodně nepříjemná.  Nakonec jsme vyhráli a tak jsme se v letošním roce stali po získání  mistrovského titulu a prvenství v republikovém šampionátu v sedmičkách  i vítězi poháru," řekl kouč Sparty Petr Okleštěk.

"Nevyšel nám první poločas a to rozhodlo o výsledku. Myslím si, že derby  bylo utkáním dvou během podzimu nejlépe hrajících týmů. Pohár rozhodně nelze srovnávat s ligou. Soutěž byla jednokolová a protože se dlouho nevědělo, o co se vlastně hraje, většině trenérům dělalo problémy motivovat hráče, aby chodili přes své pracovní vytížení v civilních povoláních na tréninky," řekl po utkání trenér Pragy Eduard Krützner.


  Praha, 4. listopadu  2017
Finále Poháru ligových týmů

Sparta Praha - Praga Praha  35:17  (21:0)

Body: Krizánek a Schneider po 10, Pytela, Benda a Šelepa po 5 - Backa, Novák Michal a Forst po 5, Čížek 2 * Pětky: 5:3 * Rozhodoval: Heřman, Rázga a Breburda * Diváku: 400.

Utkání o třetí místo

Tatra Smíchov - Říčany  41:7  (12:0)   Pětky 7:1

Konečné pořadí:  1. Sparta Praha, 2. Praga Praha, 3. Tatra Smíchov, 4. Říčany.
(ps, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)
České ragby 1.díl - podzim 2018

České ragby 1.díl - podzim 2018

23.11.2018 09:11:15

Česká ragbyová reprezentace žen i mužů se vypravila do Švýcarska. Úspěšnost byla padesátiprocentní, vyhrály jen ženy. České ragbistky vybojovaly historické vítězství nad Švýcarkami Čeští ...