Ragbisté Pragy po přestávce otočili skore a vyhráli nad Vyškovem 45:27

Základní část ragbyové ligy je minulostí. Vítězem se stala Sparta Praha, která v posledním svém vystoupení porazila v derby Slavii 69:8. Ragbisté Sparty stejně jako borci druhé Tatry  Smíchov budou nyní několik  týdnů čekat na své semifinalové soupeře.

Ti vzejdou  v sobotu 20. října 2018 z  úspěšných týmů  ve čtvrtfinalových zápasech  Praga - Vyškov  a  Říčany - Dragon Brno.

V utkání 14. kola mezi Pragou a Vyškovem šlo ještě o to, kde se jedno čtvrfinále bude hrát. Po prvním poločase se dokonce zdálo, že Praga pojede za 14 dnů do Vyškova. Vyškov totiž po dvaceti minutách hry vedl v Praze u Rokytky 24:0, ale Pražané do půle rozdíl skore snížili na 12:24 a po změně stran Jihomoravany rozebrali smrští pěti pětek za sebou.

"Trochu jsme našim divákům zahráli na nervy, ale nakonec to dobře dopadlo," přiznal po utkání dvacet minut před koncem střídající mlýnová spojka Pavel Syrový, který i ve svých 43 letech položil poslední pětku utkání.

"Musíme si to doma pěkně rozebrat. Nechápu, kde došlo ke zlomu v průběhu utkání," řekl pro ragbyový magazín Českeragby.cz  kouč Vyškova Pavel Pala.