Ragbisté Pragy roznesli borce Slavie rozdílem 26 bodů v duelu, při kterém padlo 12 pětek

Ragbisté Pragy roznesli  borce Slavie rozdílem 26 bodů v duelu, při kterém padlo 12 pětek
Nejvyšší ragbyová soutěž odstartovala třemi zápasy prvního kola,  při kterých padlo rekordních 25 pětek.

Nejvíce 12 pětek bylo k vidění diváky pražského derby Pragy a Slavie, které se hrálo na stadionku Pragy ve Vysočanech. Ligový tým v dějinách českého i československého ragby neúspěšnějšího klubu Pragy Praha porazili hráče zase nejstaršího klubu Slavii Praha rozdílem 26 bodů.  Hosté se rozhráli až ve druhém poločase, ve kterém se jim podařilo uzavřít kolekci čtyř položených pětek znamenající bonusový bod do tabulky. Praga si za osm pětek vybojovali rovněž bod navíc.

Finalisté posledního play off hráči Tatry Smíchov  si poradili s borci z Vyškova. V první půli získali devítobodový náskok, který udrželi i po druhé půli. Tatra po výhře 26 :17 získala jeden bonusový bod za čtyři položené pětky.

V Říčanech se hrálo třetí utkání  Říčany - Dragon Brno 31:10, ve kterém na trenérských lavičkách potkali bývalý hráč a trenér Říčan Martin Javůrek na brněnské straně s  bývalým spoluhráčem  a trenérem Říčan Antonínem Brabcem na říčanské lavičce.

Mistrovský tým Sparty Praha protože ligu hraje jen sedm týmů měl v prvním kole volno.


  Praha a Říčany 24 března 2018

První kolo extraligy ragby

Říčany - Dragon Brno  31:10  (14:3)  pětky  5:1
Tatra Smíchov   -  JIMI Vyškov   26:17  (14:5)  pětky   4:3
Praga Praha  - Slavia Praha   49:22  (22:10)   pětky  8:4

Pořadí: 1. Praga, 2. Říčany, 3. Tatra (všichni po 5 bodů) 4. Slavia Praha 1 bod, 5. Vyškov, 6. Dragon Brno  0 bodů, 7. Sparta Praha 0 bodů (bez odehraného utkání).

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)