Ragbisté Přelouče i v posledním letošním extraligovém utkání odehraném doma prohráli Přelouč - Brno 5:45

Ten, kdo přišel na ragbyový stadiónek v Přelouči v pátek 15. dubna 2022 sledovat utkání šestého kola ragbyové extraligy Přelouč - Dragon Brno dvacet minut po začátku zápasu, přišel o tři položené pětky, které domácím nadělili hosté.  Borci z Dragonu Brno totiž vlétli do zápasu s velkým elánem a byli k nezadržení.

Ceskeragby.cz bylo na místě děje ...

Jak říkám ...

"Hráči Dragonu  zvládli lépe vstup do utkání a už po dvaceti minutách vedli po třech  položených pětkách. Nám se v podařilo položit pouze jednu, kdy po protlačeném autu a rychlých fázích roje položil tu jedinou pětku David Staněk. Poslední slovo do poločasu ovšem zase měli hráči Dragonu, kteří využívali svůj útok k tomu, aby snadno pronikli do naší špatně postavené  obrany. Ve druhém poločase   jsme chtěli zjednodušit a přitvrdit  hru a získat další body, ale nic z toho se nám však  nedařilo usktečnit. Naopak Dragon rychle dvakrát  skóroval a bylo vymalováno. Naše hra byla plná nepřesností a nebyli jsme pro hostující tým žádnou hrozbou. Borci z Brna položili celkem sedm pětek a uzavřeli konečné skóre za stavu 5:45. Tím hosté získali do tabulky důležitých 5 bodů," popsal zápas rojník Přelouče Vojta Horáček.

"Že hrajeme extraligu,   si v Přelouči velmi vážíme. Prohráli jsme sice zatím všechna utkání a bohužel prohráváme i s týmy, které patří k těm slabším, ale zase na druhou stranu jsme dobrý výkon předvedli i v utkáních se silnými soupeři. Proti nim se nám totiž hraje lépe, protože s nimi nemáme co ztratit jako třeba nedávno proti Tatře, která patrně bude hrát  play off. Protože skončíme osmí a utkání o konečné umístění, se budou hrát na hříštích lépe umístěných soupeřů, už doma asi hrát nebudeme," oznámil pro magazín Ceskeragby.cz hrající přeloučský trenér Jan Čížek.

Ragbisty z Pardubického kraje čeká totiž ještě 30. dubna 2022 odehrát poslední utkání základní části na hřišti Sparty Praha. Sparťané jsou v tabulce druzí a prohráli zatím jen s mistrovskými Říčany.

Přelouč  15. dubna 2022

Ragby

Šesté kolo české extraligy ragby

RC Přelouč - RC Dragon Brno 5:45 (5:26)

Pětky 1:7  * Body Přelouče: Staněk 5 (1P) * Rozhodčí: Zachariev, Haitman, Livers

Přelouč: Dušek, Čejka, Staněk, Jech, Hanč, Suchý, Krejzl, Trunec, Rozkošný, Čížek Jakub, Nevrlý, Petržilka, Kouba, Čížek Jan, Stýblo * Střídali: Horáček, Pospíšil, Dostál, Šmíd, Novák, Charvát, Adamec * Trenér Jan Čížek.

Další utkání ...

Vyškov - Praga  31:33 (14:17) * pětky  5:3
Říčany - Slavia Praha  30:0  kontumačně
RC Tatra Smíchov - Sparta Praha  21:35  (7:22) *  pětky 3:5 ... předehráno 13. dubna 2022

Na ragbyové derby Tatra - Sparta 21:35 se dalo koukat a to i za večerního stmívání