Ragbisty čeká na Markétě šestnáct hodin ragby a 51 zápasů v olympijských sedmičkách

Ragbisty čeká na Markétě šestnáct hodin ragby a 51 zápasů v olympijských sedmičkách
O titul v sedmičkovém ragby mužů se bude hrát poslední víkend v červnu 2020 na nově zrekonstruovaném hřišti národního stadionu Markéta. v roce 2020  se přihlásilo 12 týmů mužů, kteří sehrají po oba hrací dny 34 utkání v hrací době 2 x 7 minut.

Na umělém trávníku instalovaném na ploše kolem plochodrážního oválu v Praze na Markétě se odehrají u další devět utkání v soutěži žen, šest v soutěži juniorů a dvě v soutěži dívek. 

Zatímco v ragby o patnácti hráčích se hraje o Mistra československa a později Česka s přestávkami  od roku 1929, o Mistra Česka  v sedmičkovém ragby se hraje teprve od roku 2004. Nejúspěšnějším klubem v olympijských sedmičkách je Praga Praha se šesti tituly. V ženách defilují hráčky RK Petrovice, které jsou po loňském prvenství úřadujícími mistryněmi země.

Galerie úspěšných klubů v sedmičkovém ragby mužů
RC Praga Praha    6    2005, 2010, 2011, 2012, 2015, 2016
RC Tatra Smíchov    4    2007, 2008, 2009, 2019
RC Sparta Praha    3    2014, 2017, 2018
RC Havířov    2    2004, 2006
JIMI RC Vyškov    1    2013

Přihlášené týmy na šampionát 2020

    RC Tatra Smíchov
    RC Přelouč
    RC Praga Praha
    RC Brno Bystrc
    RC Dragon Brno
    RC Titáni Nové Město na Moravě
    RC Sparta Praha
    RC Mountfield Říčany
    JIMI RC Vyškov
    RC České Budějovice
    TJ Sokol Mariánské Hory
    RC Liberec

Nasazení do skupin podle manuálu Rugby Europe

Skupina A: RC Tatra Smíchov, RC Titáni Nové Město na Moravě, RC Sparta Praha a RC Liberec
Skupina B: RC Přelouč, RC Dragon Brno, RC Mountfield Říčany a TJ Sokol Mariánské Hory
Skupina C: RC Praga Praha, RC Brno Bystrc, JIMI RC Vyškov a RC České Budějovice

Program sobota 27.června 2020


10:20 Dívky 1 - Dívky 3    
10:40 Dívky 2 -    Dívky 4    
11:00    M1    A    Tatra Smíchov -    Liberec    
11:20    M2    A    Nové Město na Moravě -    Sparta Praha    
11:40    M3    B    Přelouč    - Sokol Mariánské Hory    
12:00    M4    B    Dragon Brno -    Mountfield Říčany    
12:20    M5    C    Praga Praha - České Budějovice    
12:40    M6    C    Brno Bystrc - JIMI Vyškov    
13:00    Dívky 1    - Dívky 4    
13:20    Dívky 2    -  Dívky 3    
13:40    M7    A    Tatra Smíchov - Sparta Praha    
14:00    M8    A    Nové Město na Moravě - Liberec    
14:20    M9    B    Přelouč    - Mountfield Říčany    
14:40    M10    B    Dragon Brno - Sokol Mariánské Hory    
15:00    M11    C    Brno Bystrc - České Budějovice    
15:20    M12    C    Praga Praha - JIMI Vyškov    
15:40    Dívky 1    - Dívky 2    
16:00    Dívky 3    - Dívky 4    
16:20    M13    A    Tatra Smíchov - Nové Město na Moravě    
16:40    M14    A    Sparta Praha - Liberec    
17:00    M15    B    Přelouč    - Dragon Brno    
17:20    M16    B    Mountfield Říčany - Sokol Mariánské Hory    
17:40    M17    C    Praga Praha - Brno Bystrc    
18:00    M18    C    JIMI Vyškov - České Budějovice

Program neděle 28.června 2020



9:20    Ž1    Ženy    D    Ženy 1 - Ženy 3    
9:40    Ž2    Ženy    E    Ženy 4 - Ženy 5    
10:00    M19    Muži    1. - 8. místo    Vítěz skupiny A    - Druhý z třetích míst    
10:20    M20    Muži    1. - 8. místo    Vítěz skupiny B    - První z třetích míst    
10:40    M21    Muži    1. - 8. místo    Vítěz skupiny C    - Druhý skupiny A    
11:00    M22    Muži    1. - 8. místo    Druhý skupiny B    - Druhý skupiny C    
11:20    M23    Muži    9. - 12. místo    Třetí z třetích míst - Třetí ze čtvrtých míst    
11:40    M24    Muži    9. - 12. místo    První ze čtvrtých míst - Druhý ze čtvrtých míst    
12:00    Ž3    Ženy    D    Ženy 1    - Ženy 2    
12:20    Ž4    Ženy    E    Ženy 4 - Ženy 6    
12:40    M25    Muži    5. - 8. místo    Poražený v utkání 19 - Poražený v utkání 22    
13:00    M26    Muži    5. - 8. místo    Poražený v utkání 20 - Poražený v utkání 21    
13:20    M27    Muži    1. - 4. místo    Vítěz v utkání 19 - Vítěz v utkání 22    
13:40    M28    Muži    1. - 4. místo    Vítěz v utkání 20 - Vítěz v utkání 21    
14:00    Ž5    Ženy    D    Ženy 2 - Ženy 3    
14:20    Ž6    Ženy    E    Ženy 4 - Ženy 6    
14:40    M29    Muži    11. místo    Poražený utkání 23 - Poražený utkání 24    
15:00    M30    Muži    9. místo    Vítěz utkání 23    - Vítěz utkání 24    
15:20    M31    Muži    7. místo    Poražený utkání 25 - Poražený utkání 26    
15:40    M32    Muži    5. místo    Vítěz utkání 25    - Vítěz utkání 26    
16:00    B1    U18    3. místo    Poražený semi U18 - Poražený semi U18    
16:20    M33    Muži    3. místo    Poražený utkání 27 - Poražený utkání 28    
16:40    B2    U18    1. místo    Vítěz semi U18    - Vítěz semi U18    
17:00    M34    Muži    1. místo    Vítěz utkání - 27    Vítěz utkání 28    
17:20    Ž7    Ženy    5. místo    Třetí skupiny D    - Třetí skupiny E    
17:40    Ž8    Ženy    3. místo    Druhý skupiny D    - Druhý skupiny E    
18:00    Ž9    Ženy    1. místo    První skupiny D    - První skupiny E

Sobotní program 27. června 2020 bude doplněn zápasy dívčích týmů. V neděli 28. června 2020 se představí také ženy a před finále mužů bude vloženo finále juniorů.

(ab, ps, Českeragby.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)
České ragby 2.díl - podzim 2020

České ragby 2.díl - podzim 2020

30.10.2020 08:00:00

I přes omezení kvůli pandemii Covid-19 se trénovalo a něco se stihlo i odehrát Navštívili jsme hřiště Tatry Smíchov, armádní sportovní centrum ASC Dukla a Mountfield Říčany. (rp,ceskeragby.cz...