Ragby sledovali i FOTBALISTA ROKU 2025 Pavel Šulc a krasobruslař René Novotný

Pavel Šulc,  český fotbalový reprezentant, Fotbalista roku 2025






  Ano, spoluhráči zápasy ragbistů Francie, kteří vyhráli Pohár šesti národů,  sledovali hodně. Také já jsem sledoval ten poslední zápas s Anglií. Byl  jsem s přáteli na večeři a už tam v restauraci běžel televizní přenos za velkého zájmu hostů. Když jsme pak odcházeli z restaurace, procházeli  jsme kolem baru, kde bylo moře lidí a všichni koukali na ragby. Tak jsme tam vlezli a všichni jsme tam fandili   Francii. Zápas jsem viděl a zažít tam tu diváckou atmosféru bylo to pro mne moc hezký,"  odpověděl 23. března 2026 pro SportovniListy.cz  na otázku, zda nějak zaznamenal úspěch Francie v této zemi hodně populárního ragby na tiskové konferenci po vyhlášení ankety Fotbalista roku 2025 její vítěz Pavel Šulc.




René Novotný, bývalý český reprezentant v krasobruslení v kategorii sportovní dvojice s Radkou Kovaříkovou byli mistři světa 1995,  ambasador MS 2026 v Praze





  Ragby znám jen z televize a vážím si sportovců, kteří jej provozují pro jejich smysl pro fair play a respektování rozhodnutí rozhodčích, proti niž nikdo z hráčů neprotestuje. Žil jsem delší dobu v Americe a tam je nejpopulárnější americký fotbal, který se také hraje se šišatým míčem, ale je o trochu jiný. Narodil jsem se v Brně a tak mne těší, že se právě tam před sto lety začalo ragby hrát  poprvé a že u toho zrodu byl Ondřej Sekora, jehož postavičky Ferdy Mravence a brouka Pytlíka znají u nás všechny děti několik desetiletí," řekl pro Ceskeragby.cz  vb Praze 23. března 2026 ambasador probíhajícího MS v krasobruslení jeho ambasador  René Novotný.      






Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .



(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, zdroj:  Foto: Petr Skála)

(2026 / 39 /  12  /  05 / 07)