Ragbyová unie odvolala sportovního ředitele a trenéra reprezentace Phila Pretoriuse

Ragbyová unie odvolala sportovního ředitele a trenéra reprezentace  Phila Pretoriuse
Česká rugbyová unie zveřejnila na svém webu stručné sdělení o ukončení spolupráce s Philem Pretoriusem.

"Ke dni 31. říjnu 2018 byl z funkce sportovního ředitele a trenéra národního týmu mužů odvolán Dr. Phil Pretorius," píše se ve zprávě Unie.

"Řízením sportovního úseku byl dočasně pověřen Daniel Beneš, jehož zodpovědností je sestavení realizačního týmu mužů pro zápas se Švýcarskem. Složení trenérského týmu je v tuto chvíli v řešení," uvádí se dál ve sdělení Unie, které za  VV ČSRU podepsal prezident Unie Pavel Chaloupka. 

Jihoafrický trenér začal působit u české reprezentace od podzimu 2017 a vedl národní tým v zápasech druhé divize ME, ve kterých jeho svěřenci zvítězili ve třech domácích utkáních nad  Polskem, nad  Švýcarskem a nad Moldavskem, ale také ve dvou s Portugalskem a s Nizozemskem prohráli. Ve druhé divizi v sezoně 2017 / 2018 tak skončili na třetím místě za týmy, které neporazili.

Nový ročník však pod vedením stejného trenéra Češi ve stejné soutěži nazačali dobře. Prohráli ve Zlíně s Polskem 22:41   a v Litvě podlehli domácím ragbistům 10:30. Nyní Česko už bez Pretoriuse 17. listopadu 2018 odehraje třetí zápas ve skupině ve Švýcarsku. Hovoří se, že tým Česka by ve Švýcarsku  mohli vést někdejší několikanásobní Ragbisté roku Roman Šuster, Miroslav Němeček a Martin Jágr. (ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)