Ragbyový reprezentant Jan Kohout převzal armádní vyznamenání za účast na misi

V pátek 21. června 2019   ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově nastoupili příslušníci Armády ČR a Policie ČR, kteří se vrátili ze zahraničních operací v Mali a Iráku.

Mezi nimi byl i četař Armády České republiky, ragbyový reprezentant četař Jan Kohout.Jak říkám ..."Měli jste těžký úkol daleko od domova. Vaše práce měla smysl, a to jak v Bamaku, tak i v Kuolikoro. Je to důležitá pomoc malijské armádě, aby mohla čelit útoků islámských radikálů. Všichni jste odvedli velký kus práce, potvrdili jste dobrou pověst našich jednotek v zahraničí. Chci vám poděkovat za vaši skvělou práci, není zbytečná a naší armádě a celé České republice dělá dobré jméno. Oceňují ji i naši zahraniční partneři,“ zdůraznil na slavnotním předávání vyznamenání generál Jiří Verner.

Vojáci 12. úkolového uskupení AČR výcvikové mise Evropské unie v Mali převzali z rukou představitelů resortu Záslužné kříže ministra obrany ČR, čestné odznaky AČR Za zásluhy, Medaile za službu v zahraničí a věcné dary.  Jan Kohout za svoji první misi v zahraniční převzal Medaili za službu v zahraničí.

Českeragby.cz ragbyovému reprezentatovi Janu Kohoutovi blahopřeje  k uznání  z Ministerstva obrany.  

Poznámka redakce: Omlouváme se zobrazeným osobám na obrázku, které ve skutečnosti vypadají štíhleji, než jsou na obrázku. Ten si editor upravil tak, aby se obě osoby spolu na obrázek vešly.

(ps, acr.army.cz, Ceskeragby.cz, foto: facebook Pavla Kohouta)