V Praze ragbyový tým britské policie prohrál s českou omlazenou reprezentací 29:34

Na ragbyovém hřišti Pragy Praha ve Vysočanech se v historii tohoto sportoviště dosud nehrálo mezinárodní utkání, ve kterém by se česká reprezetantace mužů  utkala se zahraničním soupeřem. A tak se stalo poprvé v pátek 10. června 2022, kdy se pozdě večer hrálo utkání Česko - Britská policie.

Britský policejní tým nebyl jen tak běžný soupeř. Tradičně se totiž britští policisté utkávají s ragbisty, kteří byli vybráni do podobných britských výběrů, at už   námořníků, letců nebo vojáků. V zemi, kde má ragby svoji kolébku a  hra  se šiškou  se tam hraje  téměř na každé škole, není nic neobvyklého, aby v těchto výběrech hráli vojáci nebo policisté s bohatými hráčskými zkušenostmi z  týmů hrající hodně vysoké tamější soutěže.

Sílu ragbyového  umění britských policistů  poznávají tradičně i sportovci v zahraniční, když naposled hrál soupeř českých ragbistů například v Argentině. Zájezd do Česka byl  po delší době omezeného cestování  Covidem dalším v řadě.
V utkání v Praze, ve kterém  domácí tým s Brity neprohrával, oba týmy položily čtyři pětky. Česko však proměnilo o jeden následný kop po pětce a jeden trestný kop více než hosté a proto vyhrál.

Svoji premiéru v reprezentačním dresu zažil i šestadvacetiletý útočník z ragbyového klubu Nýrska  Petr Grassl a zápas dohrál  ještě s prémií, neboť se mu podařilo položit také první reprezentační pětku.

Jak říkám ...

"Povedlo se mi to parádně. Budu si to pamatovat. Protože ragby nehraju tak dlouho, tak jsem  zatím větší  úspěch ještě  nezažil, " řekl pro ragbyový magazín Ceskeragby.cz nováček v ragbyové reprezentaci z Nýrska v civilu podnikající ve stavebnictví  Petr Grassl.
Praha 10. června 2022

   Ragby                                                                                                                                      
Mezinárodní utkání

Česko - Britská policie  34:29 (17:7)   pětky 4:4
Body Česka:  Dupay San14, Uys, Gresl Petr,  Formánek Matěj a  Hřebačka Lukáš po 5 * Rozhodoval: Thomas Mendes * Diváků: 500(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)