Ve vysočanském ragbyovém derby vyhrála mistrovská Sparta nad Pragou 37:16

Ve vysočanském ragbyovém derby vyhrála mistrovská Sparta nad Pragou 37:16
V nezavedené podzimní pohárové soutěži ligových ragbyových týmů, která zaměstnává  sedm  klubových týmů  je  po třetím kole na čele Praga a Vyškov, ale protože čtyři týmy mají odehrané tři zápasy, dva týmy dva zápasy a jeden tým hrál jen jednou, panuje v soutěži poněkud zmatek.

Tabulku sice větším rozdílem skore vede Praga, přestože ve třetím učinkování v nové soutěži podlehla mistrovské Spartě 16:37, ovšem má však deset bodů stejně jako Vyškov, který odehrál o zápas méně.

"Se Spartou jsme drželi krok celý poločas, kdy až k jeho konci jsme dostali třetí pětku. Pak už si hosté udrželi svůj náskok a zaslouženě vyhráli," přiznal trenér Pragy Eduard Krützner mladší.

Před zápasem derby proběhla malá slavnost, při které převzali plaketu se vstupem do síně slávy RC Praga Praha Bruno Kudrna, Karel Brejla a Eduard Holý.

V jihomoravském derby Vyškov - Dragon Brno 36:22 domácí tým pokračoval ve vítězné  šňůře. 

Do soutěže se poprvé zapojily Říčany a hned nandaly nakládačku s deseti položenými pětkami pražské Slavii 60:8.Tatra Smíchov tentokrát měla volno.Praha, Vyškov, Říčany   9. září  2017
Pohár ligových týmů ...

Vyškov - Dragon Brno   36:22   (10:10)  pětky 5:3
Říčany - Slavie Praha  60:8  (36:8)  pětky  10:1
Praga Praha - Sparat Praha  16:38  (8:17)  pětky  2:5

Aktuání tabulka
(ps, českeragby.cz, foto: Petr Skála)