Ragbisté Tatry se ve finále play off střetnou s Pragou

Ragbisté Tatry se do finále probojovali přes Spartu, kterou v semifinalovém duelu porazili 34:11 a na pětky 4:1. Pražské semifinalové  derby mělo jasný průběh. Tatra brzo vedla a vedení si po poločasové šestnáctibovém náskoku ve druhé části hry ještě zvýšila na rozdíl třiadvaceti bodů.

" Po třech prohraných jarních utkáních jsme si řekli, že začínáme novou hru. A ono to vyšlo. Od té doby jsme neprohráli a chtěl bych, aby nám to vydrželo i ve  finále," řekl po utkání trenér vítězů Jan Oswald.  Jeho protějšek Petr Michovský přiznal, že Tatra vyhrála zaslouženě. "Měli jsme málo volných míčů a neměli jsem vůbec tlak. Tatra pak dokázala využít každou naší chybu k nebezpečným útokům, z nichž čtyřikrát skorovala  v našem brankovišti," řekl po utkání Petr Michovský ze Sparty Praha.

Druhé semifinále Praga - Dragon Brno předcházel průdký déšť, který přinesl štěstí domácím borcům. Praga vedla od první minuty, kdy se Tomášovi  Forstrovi podařilo   před brankovištěm Brna vypíchnout příhrávku mezi brněnskými borci a položit úvodní pětku. Další pětky přidali Backa, Syrový  a po změně stran ještě Jung a Jan Čížek. Skore rychlo narůstalo, neboť Petr Čížek k tomu ještě proměnil tři trestné kopy a čtyři následné kopy po pětkách. Brno skorovalo až na konci utkání, kdy brankoviště Pragy dosáhli s míčem v ruce Opravil a Stejskal. Ve třicáté minutě byl vyloučený Pavel Syrový z Pragy  za nakopnutí soupeře se zraněním. Třebaže šlo patrně ze strany klíčového hráče Pragy o neúmyslný zákrok,  rozhodčí Rázga vytáhl jedinou červenou kartu ragbyového dne . Brno číselnou převahu však nedokázalo využít.

" Moc jsme chtěli vyhrát, ale nevyšlo nám to. Praga hrála velmi důsledně od samého začátku a brzo vedla  velkým rozdílem bodů," řekl po utkání kouč Brna Jiří Šťastný, který se se svými svěřenci s bronzovou medailí na krku rozloučil po dvacetiletém trenérském učinkování v Brně  s postem kouče.

"Utkání rozhodlo , že po hrubé chybě Brna jsme brzo dali první pětku a pak už jsme jeli na úspěšné  vlně. Bohužel jsme hráli padesát minut oslabeni o vyloučeného Pavla Syrového, který nám na postu mlýnové spojky tvoří hru Pragy a bude nám chybět i proti Tatře ve finále," řekl po utkání kapitán Pragy a se sedmnácti body nejúspěšnější hráč zápasu  Petr Čížek.

Semifinále play off ragbyové extraligy ...

Tatra Smíchov  - Sparta Praha  34:11 (20:6)
Pětky 4:1 *  Body: Honner   16 , Černý, Jágr, Vacek, Rudolf po 5  -  Schneider 6, Křižánek 5 * Rozhodčí: Tůma - Heřman, Čekal - Štuksa

RC Praga Praha - RC Dragon Brno 42:12 (27:0)
Pětky: 5:2  *  Body: Petr Čížek 17, Forst, Syrový, Backa a Jan Číéžek po 5 - Stejskal 7, Opravil 5 *   Rozhodčí: Rázga - Haitman - Oczadlý, Tůma .

Baráž o účast v extralize ...
Sokol Mariánské Hory - Vyškov  24:36 (10:10)  serie 0:1

Konečné známé  pořadí:           3. Dragon Brno, 4. Sparta praha, 5. Slavia Praha, 6. Říčany, 7. Vyškov (hraje baráž) , 8. Havířov (sestupuje).

Finále  Tatra Smíchov - Praga Praha se hraje 8. června 2013    patrně od 11 hodin určitě na hřišti Tatry pod Strahovem.