Smutná zpráva ... Zemřel bývalý ragbyový reprezentant Stanislav Suchánek

Smutná zpráva ... Zemřel bývalý ragbyový reprezentant  Stanislav Suchánek

Ragbyový klub Sparty Praha společně s dalším pražským klubem Old boys Praha s litostí oznámily na konci roku 2017 smutnou zprávu a úmrtí bývalého ragbyového reprezentanta, ligového hráče Sparty Praha a později i výborného trenéra Stanislava Suchánka, který zemřel náhle ve věku 71 let 28. prosince 2017.

"Ještě před pár týdny jsme se sešli všech nás devět, kteří jsme hráli v květnu 1967 proti Francii včetně Standy Suchánka a radili jsme se, jak připomenout v historii československého i českého ragby nejlepšího utkání, které kdy bylo sehráno s nejsilnějším soupeřem v té době jedním z nejlepším s Francií. Nikoho nenapadlo, že  nás bude brzo z té sestavy už jenom osm.  Standa hrál tehdy tříčtvrtku a na tom místě bylo na něho spolehnutí. Poznal jsem ho jako skvělého ragbistu a vážil jsem si ho i jako prima kamaráda," řekl pro Českeragby.cz tehdejší Suchánkův spoluhráč z reprezentace Eduard Krützner starší.

"Se Standou jsme se v Dukle Bohdaneč střídali. On šel do civilu a já jsem nastoupil na vojnu. Pak jsme se sešli za pár měsíců v nároďáku a hráli jsme spolu hned proti Francii, já jako hráč Dukly a Standa coby sparťan. Pro mne to byl první reprezentační zápas a dokonce si pamatuji, že jsem byl do sestavy povolaný na poslední chvíli coby hráč první řady a byl jsem v tom kolektivu nejmladší. Pak jsem po návratu z vojny se Standou hrál i za Spartu, s kterou jsme společně v roce 1973 vybojovali mistrovský titul. Nepamatuji si, že by měl s ním někdo  nějaký spor. Byl to skvělý parťák. Bude nám moc chybět," řekl pro Českeragby.cz Suchánkův spoluhráč z reprezentace a ze Sparty Praha Václav Horáček.

Zastihnout  Stanislava Suchánka,  jak se mračí, bylo vyloučeno. Proto jeho vždy usměvavá tvář v hledištích ragbyových hřišť bude všem ragbistům, kteří Standu Suchánka znali, moc  chybět . Už jenom proto, že v českém ragby toho v poslední době k úsměvům moc není. Stanislav Suchánek zarmoutil své kamarády patrně  jen jednou a to, když 28. prosince 2017  zemřel.

Rozloučení se Stanislavem Suchánkem proběhne v pátek 12.ledna 2018 od 16.00 hodin v kostele sv. Mikuláše v Praze 10, který najdete na Vršovickém náměstí  84/6 (ul. Moskevská).


(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)