V Česku ještě dlouho nebudeme mít tým, který by účastníkům Super Cupu mohl být soupeřem

Při prvním prosincovém ragbyovém víkendu od soboty 3. prosince do neděle 4. prosince 2022  byla k vidění mimo jiné i semifinalová utkání Super Cupu, což zase není tak mimo zorné pole českých ragbistů, jak podotýká Eduard Krützner senior v komentáři  pro Ceskeragby.cz.

Semifinálová utkání Super Cupu Black Lion (Gruzie) a Iberians (Španělsko) 41:9 a Lusitanos (Portugalsko) s Tel-Aviv Heat (Izrael) 22:30, příznivcům ragby, kteří tato utkání sledovali na internetu,  ukázala,  jak je tato soutěž velmi náročná, zejména pak na fyzické kondici."

V prvním zápase do poločasu bylo utkání velmi vyrovnané (10:6), ale ve druhém poločase se projevila větší síla gruzínského roje a efektivní protiútoky rychlých křídel. Španělé doplatili na to, že v zápase ztratili sice pouze tři auty, ale zato ty nejdůležitější na pětimetrovce Gruzínců. Z každého prohraného autu totiž  dostali hráči Iberians pětku přes celé hřiště a to je psychicky zlomilo. Borci Black Lion měli velmi tvrdou, dobře organizovanou agresivní obranu, která zlikvidovala všechny pokusy rychlých Španělů."

Ve druhém zápase také zvítězilo silové pojetí hry Izraelců, kteří měli velmi silný mobilní roj a výborného kopáče, kapitána týmu - útokovku Jordana Chaita. Portugalci položili tři  pětky, borci Tel-Avivu pouze dvě, ale rozdíl byl ve mlýnech a následných TK, které ragbisté Chait od půle hřiště proměňovali."

Doporučuji všem, kteří se považují za významné české trenéry ragby, aby si záznamy  těchto dvou zápasů (na Rugby Europe TV) prostudovali a teprve poté provedli jejich analýzu. Jsem totiž přesvědčen, že pak konečně i oni pochopí,  že na tuto soutěž ještě dlouho nebudeme mít tým, který by současným účastníkům Super Cupu mohl být se ctí soupeřem. Ostatně sami čeští kluboví trenéři často konstatují, že tuzemským  hráčům chybí fyzická kondice."

Waleská rugbyová unie se rozhodla vzhledem k neuspokojivým výsledkům národního týmu odvolat trenéra reprezentace Wayne Pivaca a nahradit ho zkušeným Warenem Gatlandem.  Podobný osud zřejmě čeká také trenéra Anglie Eddie Jonese, kterému už vybrali nástupce bývalého internacionála a současného managera Leicester Tigers Steva Borthwicka. Ve vrcholovém ragby se totiž chyby neodpouští a odnášejí je i velmi úspěšní trenéři," uzavřel komentář  Eduard Krützner senior.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Eduard Krützner senior pro Ceskeragby.cz, koláž: Petr Skála)