25.10.2008: Tatra Smíchov - Praga Praha (18:15)

PRAHA (25.10.2008): Tatra Smíchov - Praga 18:15 (5:5)
Body: Honner 8, Rygl a Oswald po 5 - Kudrna 10, Jung 5 * Rozhodčí: Tůma, Borovian, Heřman * Pětky: 3:2.

Tatra Smíchov sice byla proti Pragovce favoritem, ale průběh utkání tomu nenasvědčoval. Hosté po poločase vedli už 12:5 po nejhezčí akci zápasu, na které se podíleli brantranci hrající za Pragu. Petr Čížek kopl míč do běhu Janu Kudrnovi, který položil pětku s hvězdičkou. Honner však poté z trestného kopu snížil a po autovém vhazování u brankoviště Pragy se domácím hráčům povedlo po akci s krycím názvem Bělidlo položit pětku. Minutu před koncem otočil pragovácký útočník Kudrna trestným kopem na 15:13 skóre pro hosty, po jejich taktické chybě však Tatra dokázala v nastaveném čase položit rozhodující pětku.

"Bylo to dramatické utkání až do poslední minuty. Vyhráli jsme se štěstím. Praga nám byla velkým soupeřem už v základní části a dnes potvrdila, že je to velký tým," ocenil soupeře kouč Tatry Filip Vacek. "Porážka je pro Pragu příliš tvrdá, ale takový je sport. Prohráli jsme si utkání taktickou chybou a ztratili jsme finálovou účast na poslední chvíli," dodal trenér Pragy Miroslav Fuchs.