11.10.2008: Havířov - Říčany (6:41)

HAVÍŘOV (11.10.2008): Havířov - Říčany 06:41 (06:10)

Utkání začali lépe domácí a také vedli 3:0. Zápas byl dlouho vyrovnaný, obě strany dobře bránily, hrálo se většinou uprostřed pole mezi čárami obranných zón. "Prostě první půlhodina střetnutí byly šachy, hledání skulin v obranách, pokusy donutit soupeře k chybě po překopech do pole," líčil první poločas havířovský ragbyový analytik Karel Gaman.  Po změně stran stačila chvilka a všechno se otočilo ve prospěch Říčan. V rozmezí tří minut mezi 55.a 58. minutou položil nejdříve pětku Rohlík a v zápětí se situace opakovala jen s tím rozdílem, že Vrba prošel rovnou z výkopu domácích nikým neatakován rovnou pod branku. Fojtík oba kopy proměnil, ale to ještě nebylo všechno. O konečném výsledku se rozhodlo až v závěru zápasu, kdy obrana domácích propouštěla jak trup Titaniku a Havířov se potápěl. V 68.minutě pronikl Lébl a po jeho pětce Fojtík kopl následný kop na branku, nu a v 74.minutě prorazil ještě Kubálek.
Body: A.Kloda a M.Čmiel po 3 - Vrba 7, Kodera, Bláha, Langr, Rohlík, Lébl a Kubálek po 5, Fojtík 4. * Poločas 6:10 * Pětky 0:7 * rozhodčí Šustek – Wognitsch, Daniel * 150 diváků