18.6.2011: Říčany - Sparta Praha (10:3)

RC Říčany - Sparta Praha  10:3  (0:3)
Pětky: 1:0 * Body: Čamrda 5, Vrba 5 - Vokrouhlík  3 * Rozhodovali: Heřman, Čekal, Livers

Podmáčený trávník na Stadiónu Josefa Kohouta z celonočního deště a semifinalové utkání provázející déšť ovlivnily průběh hry, ve které se hrálo o účast ve finále  play off. Hostující Sparta  měla   téměř celý poločas převahu, z které však vytěžila jen jeden úspěšný trestný kop. Říčany však hned  po přestávce využily hrubé chyby ve sparťanských řadách a to tak, že nejrychlejší z běžeckého  souboje za do brankoviště pokopnutým míčem  Pavel Čamrda položenou pětkou  otočil výsledek. Vrba poté  proměnil následný kop a časem ještě přidal trestný kop. Sedmibodový rozdíl ve skóre se už do konce utkání nezměnil, což bylo částečně dílem pozorných hráčů bránících na obou stranách svá brankoviště a dílem i nedostatku  štěstí útočníků  při dokončování svých akcí. Sparta se v posledních minutách hry ještě snažila o zvrat, ale  vyrovnat a tím prodložit utkání se  už Pražanům nepodařilo.
"Rozhodly naše chyby a dvě zbytečná vyloučení," přiznal po utkání  kouč Sparty Petr Michovský. "Bylo to hodně těžké utkání, ale jsme ve finále a to je důležité," poznamenal po utkání hrající trenér Říčan Antoním Brabec.