Francie porazila Novozélanďany 16:7 a ve finále MS U20 se utká s Anglií

Francie porazila Novozélanďany 16:7 a ve finále MS U20 se utká s  Anglií
Finále světového ragbyového šampionátu U20 si zahraje domácí Francie, která překvapivě porazila All Blacks 16 : 7. Ragby je sport dědičný, protože jedním z nejlepších hráčů byl N´Tamac, syn slavného reprezentanta Galského kohouta. Soupeřem Francie bude Anglie, která vydřela vítězství s Jihoafričany  32 : 31. O třetí místo si zahrají oba poražení. Dále Austrálie vyhrála přesvědčivě s Itálii 44 : 15 a utká se o páté místo s Argentinou, která porazila Wales 39 : 15. Poražení si pak zahrají o sedmé místo. Gruzie vyhrála s Japonskem 24 : 22 a o deváté místo si zahraje se Skotskem, které zvítězilo vysoko nad Irskem 29 : 45, poražení se poperou o poslední místo.

"V zápasech padá hodně pětek a hra je velmi útočná a moderní. Na RWC je řada výborných hráčů, kteří si říkají o místo v reprezentaci svých zemí," komentuje šampionát Eduard Krützner starší.

Vraťme se k zápasům podrobněji ...


Semifinálové zápasy na mistrovství světa hráčů do 20 let potvrdily propad Skotska, které bylo minule páté,  do nejslabší skupiny, kde bude hrát až o deváté  místo a naopka vzestup Argentiny, která zase byla naposled až jedenáctá a která Skoty v souboji o páté místo vystřídá.  Argentina bude mít kupodivu stejného soupeře Austrálii. Ve finálové skupině zůstávají stejní aktéři jako vloni, jen Nový Zéland bude hrát až o třetí místo, v souboji o zlato s Anglií ho vystřídá Francie.

Irsko, které neodolalo tlaku Skotska, přestože položilo 4 pětky, bude mít v souboji o poslední místo za soupeře nevyzpytatelné Japonsko, lepšící se na mistrovství zápas od zápasu, odolalo náporu Gruzie přesto, že ta měla v utkání sedmdesátiprocentní územní převahu a podle svého kapitána Hisanobu Okayamy budou usilovat o výhru proti Irsku, aby místo v šampionátu uchovali pro další generaci hráčů.

Ve finále se střetne Francie s Anglií a vystřídá tak v souboji o zlato Nový Zéland, který vloni ve finále Anglii rozdrtil 64:17. Jenže kdeže loňské sněhy jsou, letos Novozélanďané nenašli způsob, jak čelit francouzskému roji, držícímu hru Bleus a prohráli třemi trestnými kopy po chybách, kterých se pod silným tlakem dopustili.

Soupeři Francouzů Angličané se pokusí zopakovat rok 2016, kdy ve finále zdolali Irsko 45:21. Ovšem jejich výkon proti „Baby Boks“ nebyl z těch jasných a rozhodných, o jejich výhře rozhodl první poločas, který Jihoafričané zahráli mdle, a dva trestné kopy. Jihoafričanům finišujícím ve druhé půli, právě proměnění nějakého trestného kopu nebo čtvrtého kopu po pětce scházelo, když Angličanům za stavu 25:19 dovolili laciné položení po chybě v rozehrávce.


Francie 12. června 2018

Mistrovství světa U20

Semifinále o 9. až 12.místo
Irsko – Skotsko     29:45 (17:24)     Pětky  4:6                
Gruzie – Japonsko     24:22 (12:17)   Pětky 4:3                

Semifinále o 5. až 8.místo   
Wales – Argentina     15:39 (12:15) Pětky 2:5                
Itálie – Austrálie     15:44 (10:15)    Pětky 3:6             

Semifinále o 1. až 4. místo
Nový  Zéland – Francie       7:16 (  0:3)   Pětky 1:1                
Anglie - Jihoafrická republika     32:31 (22:7)   Pětky 4:5            
Program  MS U20  skončí  v neděli 17. června 2018

O jedenácté a dvanácté  místo  ...   Irsko - Japonsko
O deváté a desáté  místo  ...   Skotsko - Gruzie
O sedmé a osmé místo  ...   Wales – Itálie
O páté a šesté  místo  ...     Argentina - Austrálie
O třetí a čtvrté místo  ...    Jihoafrická republika – Nový Zéland
O první a druhé místo     Anglie - Francie


Českeragby.cz rovněž napsalo ... V semifinále MS U20 se utkají Nový Zéland - Francie a Anglie - Jihoafrická republika

Novozélanďané, Angličané, Francouzi a Jihoafričani na MS U20 v ragby bez porážky

V jižní Francii právě probíhá ragbyové MS U20


(Eduard Krützner starší, Karel Gaman, Českeragby.cz, foto: foto: World rugby)