Kvalifikace na mistrovství ČR v olympijských sedmičkách se nezúčastní loni druhá Přelouč

Kvalifikace na mistrovství ČR v olympijských sedmičkách se nezúčastní loni druhá Přelouč
V sobotu 12. srpna 2017 a v neděli 13. srpna 2017 bude  stadion Markéta dějištěm první a jediné  kvalifikace 12 týmů o účast na finálovém turnaji,  o  mistru ČR v rugby 7´s v kategorii mužů.

Do finálového turnaje, který se bude hrát ve dnech 19. a 20. srpna 2017 postoupí z tuctu týmů z  kvalifikace pouze 8 týmů.

Přihlášené týmy byly rozděleny dle loňského umístění do 3 skupin. Z každé čtyřčlenné skupiny postoupí první dva týmy a dva nejlepší týmy z třetích míst. Tyto týmy odehrají „play off" o vítězství v tomto kvalifikačním turnaji. O celkové 9.-12. místo odehrají systémem každý s každým týmy, které nepoustoupily ze základní skupiny.

V roce 2016 se sedmičkový  šampionát pořádal ve skupinách tak, že se hrálo šest turnajů . O mistrovi  rozhodl součet bodů získaných za umístění na turnajích.

V roce 2017  tedy muži nehrají dlouhodobou soutěž, ale sehrají pouze dva turnaje. 

Není bez zajímavosti, že se do kvalifikace z loňských účastníků elitní skupiny sedmičkového ragby nepřihlásily týmy  loni druhé Přelouče, celkově čtvrtého Vyškova a šestého Dragonu Brno. Naopak do kvalifikace se v roce 2017 přihlásila  tři béčka Tatry, Říčan a Olympu. Z tuctu týmů je jen pět týmů mimopražských (Říčany 2, Rumburk, Sedlčany, Bystrc Brno).

Ranking 2016 ...


1. RC Praga Praha, 2. RC Sparta Praha, 3. RC Mountfield Říčany, 4. RC Tatra Smíchov, 5. RC Bystrc, 6. RC Slavia Praha, 7. RA Olymp „Akademie", 8. RC Lions Rumburk, 9. RC Sedlčany, 10. RC Mountfield Říčany „B", 11. RC Tatra Smíchov „B", 12. Olymp „Plameny".

Program sobota 12. srpna 2017


Program neděle  13. srpna 2017


(ps, ČSRU, Českeragby.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)