Místo finále play off Sparta - Tatra se bude hrát finále Tatra - Vyškov. Proč se tak stalo?

Místo finále play off Sparta - Tatra se bude hrát finále Tatra - Vyškov. Proč se tak stalo?
Ragbyový klub Tatry Smíchov 66 hodin před začátkem finále play off ragbyové extraligy  Sparta - Tatra Smíchov plánované vzhledem k připravovanému televiznímu přímému přenosu ze hřiště Sparty z Podvinného Mlýna  na desátou  hodinu v sobotu 3. listopadu 2018 poslal Sportovně-technické komisi České rugbyové unie  námitku.

Ragbisté Tatry při dohledání ve všech  zápisech z utkání, které odehráli  obhájci  mistrovského titulu,  nenalezli u hráče Josepha Saldana v základní části extraligy více než pouhé dva starty v extraligové soutěži, i když  podmínkou pro nastoupení při play off soutěže  je odehrání nejméně čtyř poločasů.

Podle RC Tatra Smíchov Joseph Saldan, který  střídal v semifinalovém utkání Sparta - Vyškov  52:10 za rozhodnutého stavu utkání 25 minut před koncem, neměl nastoupit. Proto RC Tatra Smíchov ve své námitce žádá kontumovaní výsledku semifinalového utkání Sparta - Vyškov  0:30. 

Sportovně-technická komise České rugbyové unie  o námitce rozhodla poslední den v říijnu půl hodiny před půlnocí,   ovšem bez přítomnosti zástupců trestnaného klubu  kontumovaním výsledku  Sparta Praha - JIMI Vyškov 0:30, které vydala nadvakrát, podruhé s opravou citace Soutěžního řádu.Ragbyový klub Sparty Praha po převzetí  námitky Tatry Smíchov a po sdělení Sportovně technické komise o kontumaci semifinalového utkání se dopisem odvolal k Dozorčí radě ČSRU s důvody, proč by se odehrání finalového utkání mělo odehrát až po projednání všech možnostech odvolání,  i když ragbisté Sparty vědí, že rozhodnutí STK nemá odkladný účinek.

Sparta, která považuje rozhodnutí STK za zmatečné a nepřezkoumatelné, dále  tvrdí, že přestupek Sparty, který se domněle měl stát,  není taxativně vyjmenován mezi těmi, za který by měl klub být potrestaný hracími důsledky kontumací.  

Sparta dává ke zvážení, aby se dotčené strany  včetně VV ČSRU, obou klubů Tatry Smíchov, JIMI Vyškov, zdržely odehrání finalového utkání, neboť rozhodnutí Dozorčí rady   případně soudu musí dát za pravdu argumentům RC Sparty Praha, které mělo být pořadatelem finalového utkání.

Dopis ragbisté Sparty uveřejnili na svých webových stránkách.
Zatím by se závěr ligové  soutěže, která podle původního nadšení současného vedení ČSRU mělo být skvělou  propagací českého ragby,  měl mít tento program.Sobota  3. listopadu 2018


Finále  ...    Tatra Smíchov - JIMI Vyškov  od 10 hodin pod Strahovem
O třetí místo ...  Sparta Praha - RC Říčany  od 10 hodin na Podvinném Mlýně


Magazín Českéragby.cz kauzu, ve kterých, nedivme se, že  stříkají emoce, nadále sleduje.(ps,  Českeragby.cz, foto: Petr Skála)