Mistrovský titul v ženských patnáctkách obhájil tým Spatria výhrou nad Petrovicemi 17:13

Mistrovský titul v ženských patnáctkách obhájil tým Spatria výhrou nad Petrovicemi 17:13
O titulu v ragbyových patnáctkách žen se rozhodovalo stejně jako před rokem mezi celky  Spatria, což je společenství Sparty, Slavie a Říčan a Petrovicemi. Svým způsobem pražské derby vyhrálo i v roce 2018 společenství tří klubů s ženami,  hrajícími ve sparťanských dresech nad Petrovicemi rozdílem jediné pětky.

Utkání bylo vyrovnané, i když vítězky v první půli položily dvě pětky a děvčata z Petrovic proměnila jen trestný kop. Zvrat  zápasu začal ve druhé půli až patnáct minut před koncem, kdy Petrovice položily v krátkém sledu dvě pětky a rázem vedly 13:10. Pak však v osmdesáté minutě  hráčky Petrovic patrně špatně pochopily odpověď rozhodčího na dotaz, zda po odkopu do autu ukončí zápas. Zápas pokračoval, následoval aut, který vyhrála Sparta a kol. a po šest minut nepřerušené hře nakonec Zahrádková položila pětku a ze samé radosti šla kopat i následný kop, který proměnila.

"Nějak mi to ještě nedošlo, že jsme obhájily mistrovský titul. Dnešní den měl být tady na Podvinném Mlýně oslavou českého ragby. Před naším ženským finálem se mělo hrát i finále mužů, které bohužel bylo odloženo a pro stížnost Tatry Smíchov Sparta přišla i o možnost obhájit titul. Ale k dnešnímu finále žen.  Petrovice byly tentokrát hodně silným soupeřem a jejich hra si zaslouží od nás velké uznání,"  řekla kapitánka vítězného týmu Jana Urbanová.

"Zápas byl hodný finále. Až do konce utkání nebylo o vítězném týmu rozhodnuto. Petrovice si za svoji hru rozhodně zaslouží velkou pochvalu podobně jako naše hráčky, které důležité body až v samotném závěru zápasu," řekl pro ragbyový magazín Českeragby.cz kouč Sparty Zdeněk Albrecht, který společný vítězný tým Spatria vedl společně s trenérem Slavie Vlastimilem Bažantem.
          Praha   3. listopadu  2018Finále žen v ragby o patnácti hráčkáchSpatria  -  Petrovice  17:13 (10:3)
Body: Zahrádková 7, Haffnerová a Exnerová po 5 - Borovská a Korniová po 5, MC Intainová 3 * Rozhodoval Čekal * Diváků 400 * Pětky 3:2.

Konečné pořadí mistrovství Česka:  1. Spatria (Sparta, Slavia, Říčany,  2. Petrovice Praha.

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)