Názor vyškovských ragbistů na pro ně do klína spadnuté finále play off extraligy

Finále nejvyšší ragbyové soutěže a hra o titul, tedy cíl většiny sportovců, klubů a družstev při vstupu do sezony spadl ragbistům Vyškova do klína potrestáním jejich semifinálového přemožitele Sparty Praha za neoprávněný start hráče.

A tak, když už k této situaci došlo, zkusí být vyškovští borci co nejlepším soupeřem favorizované Tatře Smíchov, na jejíž popud k penalizaci Sparty došlo.


    

   Jak říkám ...        "Můj pohled je jasný, finále jsme si na hřišti nevybojovali. Někdo našel skulinu, aby se zbavil silného soupeře, s tím my nic neuděláme. Půjdeme do toho naplno jako do každého zápasu a uvidíme, co zmůžeme, co bude v našich silách. Uděláme všechno pro to, abychom vyhráli,“ řekl pro regionální média Martin Kovář, kapitán JIMI RC Vyškov.

Většinový názor? Tatra využila pochybení soupeře, které ani na výsledek semifinále nemělo vliv. Sparta v semifinále nad Vyškovem vyhrála 52:10 a přesto finále hraje Vyškov.

Podobný názor jako kapitán týmu má i jeho trenér Pavel Pala. Jeho navíc trápí problémy se sestavou. To, že se budou hrát utkání o konečné umístění až 10.listopadu 2018 nepředpokládal koncem října nikdo. Některé hráče proto nebude mít trenér Pala k dispozici z mnoha důvodů. Povolal proto na střídačku i ty, kteří by normálně nehráli.
Vyškovské noviny 9. listopadu 2018

"Podle průběhu nedávných událostí lze odtušit, že vyškovškým ragbistům většinou na dálku bude fandit ve finále s Tatrou nejméně devět z deseti českých ragbistů. Vítězství Jihomoravanů ve finále by byl příběhem pro televizní film.  Bohužel při ragby melou rojnící a nikoliv boží mlýny," vzkázal pro ragbyový magazín Českeragby.cz  jeden bývalý ragbista ale i zkušený filmař. 

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)