Nejlepší ragby v Česku se hraje v Praze ve Vysočanech. Sparta a Praga jsou ve finále Poháru

Nejlepší ragby v Česku se hraje v Praze ve Vysočanech. Sparta a Praga jsou ve finále Poháru
Už dávno neplatí, že Vysočanům a Libni zdaleka se vyhni.  Neplatí to zejména pro ragbyové příznivce, neboť  u pražského potoka Rokytka sídlí dva v tuto chvíli nejlepší české ragbyové klubové týmy  Sparta  a Praga.

Oba týmy z Prahy 9  se utkají ve finále  Poháru ligových ragbyových týmů, ale nikoliv na hřišti na podzim neporažených ragbistů Sparty na Podvinném Mlýně, ale na trávníku plochodrážního stadionu v Praze na Markétě.

"Finále je soutěží, o které se toho na veřejnosti mezi příznivci sportu zatím moc neví. Hraje se  celý podzim 2017 a má motivovat všechny v tuzemsku působící ragbisty k maximálním výkonům, aby na sebe před startem ME upozornili stavitele reprezentačního celku," komentuje  kouč Pragy Eduard Krützner mladší  a jedním dechem dodal: "Nové vedení České rugbyové unie  vyhlásilo změnu herního systému ligy a místo   podzim - jaro se bude hrát  jaro - podzim s tím, že o mistrovi republiky za rok 2018 bude rozhodnuto 28. října 2018. Proto podzim vyplnila jen  pohárová utkání. Soudím, že Pohár ligových týmů, jak jej trefněji označuje web Českeragby.cz, je jednorázovou soutěží, která příští rok se už hrát nebude."

"Na finále Poháru se připravujeme pečlivě a i když se hraje o trofej, kterou zatím nikdo neviděl, jsem přesvědčený, že hráči Pragy do utkání vběhnou jako při finále play off. Spartě máme co oplácet, už dlouho jsme ji totiž neporazili," ubezpečil příznivce šišatého míče  kouč Pragy.

"Že bychom jásali, že se finále Poháru nehraje u nás na Podvinném Mlýně, ale daleko od našeho hřiště  na Markétě, to není pravda. Tým RC Sparty neprohrál na podzim  ani jedno utkání a na pořadatelství finále jsme prostě měli  zažité   právo. O dějišti finále pro Markétu však rozhodlo současné vedení České rugbyové unie, které si ragbisté zvolili a nic se s tím zatím nedá dělat.  Mrzí nás to, ale jedno je jisté. Případné oslavy vítězství se stejně přenesou do Vysočan, kam odjedou slavit buď ragbisté Sparty nebo Pragy. Oba týmy hrály na podzim nejlepší  ragby a ve finále se určitě bude na co dívat, " láká na finále s vysvětlením,  proč se nehraje na hřišti Sparty, předseda klubu Miloš Sluše.

Není bez zajímavosti, že vítěz finále Poháru zároveň získá  i Pohár starosty Prahy 9, o který již více než deset let bojují týmy od Rokytky a předává jej vítěznému týmu po utkání zástupce radnice Prahy 9. Pohár z radnice je nyní v držení Sparty.

Předzápasem finále Poháru ligových týmu bude zápas o třetí místo, ve kterém se utkají  Tatra Smíchov a RC Říčany.

Středočeši budou chtít potvrdit výsledek z posledního vzájemného utkání, kdy Tatru porazili 50:17. Za říčanský tým nastoupí hráči ze základní reprezentační sestavy Jan Kučera a nejmlqdší hráč národního týmu osmnáctiletý Martin Cimrich.


Kam na ragby ?


Sobota 4. listopadu  2017Pohár ligových týmů  finále

Sparta Praha - Praga Praha   od 14 hodin v Praze na Markétě

Tatra Smíchov -Říčany  od 11 hodin v Praze na Markétě

K připomenutí uvádíme ještě  výsledky, které rozhodly o složení finalových soupeřů a týmů bojujících o třetí místo. 


Semifinále Poháru ligových týmů

Sparta Praha - Tatra Smíchov 30:18  (19:12)  pětky   4:2
Praga Praha  -   Říčany  40:12  (21:7)  pětky  6:2

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)
České ragby 1.díl - podzim 2018

České ragby 1.díl - podzim 2018

23.11.2018 09:11:15

Česká ragbyová reprezentace žen i mužů se vypravila do Švýcarska. Úspěšnost byla padesátiprocentní, vyhrály jen ženy. České ragbistky vybojovaly historické vítězství nad Švýcarkami Čeští ...