Osmnáctý ročník plážového ragby v areálu Ládví vyhráli borci Sparty a ženy ze čtyř klubů

Poslední červencový víkend patřil v pražském areálu plážových sportů na Ládví ragbyové podobě hry se šišatým míčem. Turnaj v plážovém ragby, který se tradičně už v tuto dobu hrál  na mnoha místech v Praze i v jeho nedalekém i dalekém okolí už od roku 2002, podruhé zamířil na okraj Prahy 8 do Ládví, kde zdá se zatím našel nejlepší zázemí.

Českeragby.cz bylo na místě děje ...

Jak probíhal devatenáctý ročník ragbyového turnaje?

Turnaj odehráli ragbisté naplňující soupisky sedmi  týmů, z toho jeden byl složený převážně z cizinců, dále čtyři celky žen a nakonec tři celky mixů.

Z původních 35 plánovaných utkání se jich nakonec odehrálo o jeden méně z důvodu opožděných borců  Eintracht Honey Badgers, kteří se nedostavili v pořadí ke třetímu  utkání s ragbisty Slavie startující pod značkou Náplavka.

O rozhodování se podělila šestice z ragby na trávě zkušených rozhodčích, mezi nimiž  byla i jedna žena nasazována výhradně na utkání žen.

Na vysvětlenou,   muži hráli tak, že každý jejich tým hrál s každým, ale ženy už hrály jinak. Po odehraných duelech každý s každým, dva úspěšnějších  týmy žen hrály ještě jednou ve finále o první místo a zbývající dva celky hrály spolu o třetí místo. Nejlépe dopadly ženy z týmu Tatra Ladies, které porazily ve finále výběr Tony’s Pirates Ladies.

Mixy hrály dvoukolově  a při stejném počtu  bodů týmů  Petrovice Touch a Tony’s Pirates Touch, vyhrál ten, který měl lepší skore a tím byl smíšený tým z Petrovic.

U soutěže mužů během turnaje každý tým ze tří těch lepších nakonec jednou prohrál a tak o konečném pořadí rozhodlo celkové skore, které měli nejlepší hráči Sparty startující pod značkou Plážoví Libovci.

Nu a není bez zajímavosti, že o vítězovi se nakonec rozhodovalo v posledním utkání turnaje, které  se stalo exhibicí z mnoha předchozích turnajů ošlehaných chlapíků, jež  na trávě vidíme v dresech Sparty Praha. Nutno dodat, že ke sparťanům se přimotal i autor několika položených bodů Albert Froněk, který sice hraje ragby na trávě za vysočanský klub, když je v tuzemsku, ale za  Pragu.
Poslední utkání turnaje:  Plážoví libovci - Tony Pirates  8:1.

Jak říkám ...

„ Vracím se příští týden do Francie, kde začíná příprava na novou sezónu. Chtěl jsem së rozloučit z kamarády a turnaj na písku byl tím nejlepším způsobem," řekl pro ragbyový magazín ceskeragby.cz reprezentant Marek Loutocký, který hrál ve vítězném týmu Sparty.

„Vrátili jsme se k jednodennímu turnaji v takovém formátu,  jak jsme je pořádali  v prvních ročnících. Přemýšlíme, jak připravit příští rok dvacátý ročník a asi  bychom jej rádi uspořádali opět na Ládví, kde jsme spokojeni a doufám, že tomu tak bylo i u hráčů," řekl jeden ze dvou hlavních organizátorů Antonín Brabec. Jeho a kamaráda z tehdejší reprezentace Jiřího Skalla v roce 2002 totiž napadlo, proč by se také u nás nemohl uspořádat turnaj v plážovém ragby, když se ve světě tyto  turnaje v ragby na písku konaly  za velké pozornosti nejenom ragbistů.

Praha 25. července 2020

Muži: 1. Plážoví Libovci (Sparta Praha), 2. Náplavka Boys (Slavia Praha) , 3. Tony’s Pirates (Výběr) všichni 10 bodů. Pořadí na dalších místech   Park Družba 5 bodů, Eintracht Honey Badgers 4 body,
Prague Dogs 3 bodů, České Budějovice 0 bodů.

Ženy: 1.   Tatra Ladies, 2. Tony’s Pirates Ladies, 3.  Flamingo Ladies, 4. Bellatrix

Mix Touch: 1. Petrovice Touch, 2. Tony’s Pirates Touch, 3.  Smrt na jazyku

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)