Ragbisté odstartují ligu, která se po deseti letech bude zase hrát v rytmu jaro - podzim

Ragbisté odstartují ligu, která se po deseti letech bude zase hrát v rytmu jaro - podzim
Třemi zápasy  pražským derby Praga - Slavia, Tatra Smíchov  - JIMI Vyškov a Říčany - Dragon Brno zahájí týden před Velikonocemi  nový ročník nejvyšší ragbyové soutěže, která bude uzavřena finalovým duelem play off 28. října 2018 v Praze na Markétě.

Mistrovský tým Sparta Praha bude mít pauzu. Původně ovšem  měli hráči Sparty  hrát s vítězem podzimní kvalifikační skupiny o postup do ligy, kterou bez porážky vyhrál tým Olympu Praha složený převážně z cizinců, ale ambiciózní projekt  s posílením českého ragbyového dění o ragbisty z Jihoafické republiky bohužel skončil posledním dnem roku 2017. Některé jihoafrické hráče si rozebraly kluby Sparty, Tatry a Říčan, ostatní se vrátili domů.

Liga se tedy  bude hrát  již po třetí v řadě v různých seskupeních jen o sedmi týmech jen s tím rozdílem, že se tentokrát  bude hrát v jednom kuse jen s krátkou letní přestávkou.

"Tento systém jaro - podzim si už jednou ragbisté zkusili v roce 2008, ale po roce od něho rychle upustili a protože mezi tím se hrály různé poháry než se zase v červnu 2010 odehrálo finále play off,  nemají  čeští ragbisté za rok 2009 mistrovský tým. Je na pováženou, že prakticky stejní lidé, kteří tehdy ovlivňovali dění v ragby, tak  jej nyní znovu řídí a prosadili znovu herní systém jaro - podzim. Takto hrají nejvyšší soutěž jen Švédové a Kanaďané a nyní i Češi," popisuje současný stav v  nastavení ragbyových soutěží jeho kritik Eduard Krützner starší.

"Nám to příliš nevadí. Chceme obhájit mistrovský titul, i když je možné, že se finále o titul  bude v říjnu 2018 možná hrát  i na sněhu," řekl s úsměvem  pro Českéragby.cz  trenér Sparty Praha Petr Okleštěk.

Kam na ragby ...Sobota 24. března 2018

Tatra Smíchov   - JIMI Vyškov   od 13 hodin pod Strahovem
Praga Praha - Slavia Praha  od 14 hodin  ve Vysočanech u Rokytky
Říčany - Dragon Brno  od 14 hodin  na stadionu  Josefa Kohouta v Říčanech

Dvě hodiny po skončení utkání ligových týmů se odehrají zápasy nadějí těchto klubů.


(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)