Ragbisté Pragy už dvě kola před koncem jsou vítězi základní části extraligy

Mistři republiky posledních dvou ročníků ragbyové extraligy hráči  Pragy už po dvanáctém kole se stali vítězi základní části. Rozhodl  o tom výsledek zápasu mezi vedoucí Pragou a Říčany,  který vyhráli Pražané 34:19 a na pětky 5:3.

SportovnListy.cz byly na místě děje ...

Nutno dodat, že to pro Pragu nebylo vůbec snadné vítězství. Třicet minut se hrálo 0:0, aby do přestávky  Praga proměnila trestný kop a Říčany položily pětku. Po změně stran však Středočeši na svého soupeře najeli s takovým elánem, že Praga brzo prohrávala 3:19. Takový stav byl ještě dvacet minut před koncem,. Poté  se mistři vzpamatovali a pokládali jednu pětku za druhou až se zastavili u počtu pět.

Trenér Pragy Eduard Krützner po utkání divoký průběh zápasu vysvětlil chybějící  motivací  svých svěřenců. "Začnou hrát, až když soupeř získá nad námi větší náskok. Tak to bylo s Tatrou a nyní s Říčany. Před tím se Spartou jsme už náskok soupeře nesrovnali a prohráli jsme. Pokud chceme hrát finále play off, musíme se s tím nějak poprat už v přípravě," řekl kouč Pragy.

"Proti Pragovce nám ke konci utkání chyběli zkušení hráči na lavičce, které naopak Praga měla a poslala je na trávník. Možná,   když se nám dařilo, jsme měli položit  čtvrtou pětku, to už bychom příznivé skore uhlídali," řekl  kouč Říčan Martin Javůrek.

V dalších výsledky  dvanáctého, což byly výhry Tatry nad Petrovicemi a Vyškova nad Spartou rozhodly o účasti vítězů v play off. Vítězství Dragonu Brno nad Slavií  Praha nalilo do žil brněnských ragbistů novou krev naděje zbavit se sedmé příčky v tabulce znamenající pro tam usatzený tým účast v baráži.