Ragbisty Sparty v lize ještě nikdo neporazil. Pokoušel se o to Vyškov

Nejvyšší soutěž ragbistů extraliga druhou říjnovou sobotu pokračovala dvěma zápasy pátého kola, ve kterém oba celky pražských S hostily týmy z jižní Moravy.

Slavia si poradila s Dragonem Brno a zásluhou úspěšných trestných kopů vyhrála na pětky sice jen 2:1, ale celkově rozdílem 15 bodů.

Sparta sice již v poločase vedla nad  Vyškovem 19:7, ale celou druhou půli se bránila obležení Vyškováků, kteří po pětce, jež patnáct  minut před koncem nebyla uznána  za údajný předhoz, nakonec  v poslední minutě snížili celkové skore na konečných 19:14.

"Vezeme si domů alespoň bonusový bod za porážku s menším rozdílem bodů než sedm bodů," řekl pro ragbyový magazín Českeragby.cz  trenér Vyškova Pavel Pala.

"Měli jsme co dělat, abychom  udrželi  vedení až do konce zápasu. Vyhráli jsme se štěstím," přiznal předseda RC Sparty Praha Miloš Sluše.

Pro Pragu Praha  byl v pátem kole volným termínem vzhledem k soutěži, která má jen sedm účastníků.

Utkání  Říčany - Tatra Smíchov bylo odloženo na  15. října  2016.

Zrcadlo výsledků ...

Slavia Praha - Dragon Brno   26:7  (10:0)  pětky   2:1
Sparta Praha - Vyškov   19:14 (19:7)  pětky   3:2

Aktuální tabulka ...

1.   Sparta Praha          4     4       0     0       171:59        19
2.  Praga  Praha             4    3       0   1          107:101     16
3.  Vyškov                         4    2      0    2            90:73         12
4.  Slavia  Praha             4   2      0   2             99:109        10
5. Tatra  Smcíhov           3    2    0    1            77:50            9
6.   Říčany                          4     1   0     3          89:127         5
7. Dragon Brno                5      0     0    5     75:199           2

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)