Skandál! Po semifinále Tatra-Říčany 34:6 byl potvrzen zápis s chybným výsledkem

Skandál! Po semifinále Tatra-Říčany 34:6 byl potvrzen zápis s chybným výsledkem
Skandální případ se stal v nejvyšší ragbyové soutěži a to dokonce v semifinále play off, když patrně oba kapitáni podepsali rozhodčími chybně vyplněný zápis z utkání.

Ragbisté Tatry ačkoliv vyhráli nad Říčany jen 34:6, v zápisu je uvedeno vítězství 36:6. Při nahlédnutí do zápisu nastala chyba při vyplnění prvních bodů dosažených po přestávce. Ačkoliv Lukáš Honner ve 44. minutě proměnil trestný kop, v zápisu je uvedeno, že položil pětku. 

"Zápisy z utkání nejsou často věrohodné. To se týká především jmen hráčů, kteří v těch utkáních skutečně bodovali. Chybuje se dokonce i v zápisech ze zápasů ME, což dokumentuje zápis zapsaný po duelu Česko - Polsko. V něm  je uvedený například u poslední polské pětky jiný polský hráč než ten, který skutečně bodoval. U  českých ligových zápasů těchto chyb v zápisech najdete v případech zaměněných jmen bodujících hráčů více,  ale dosud to nikoho netrápilo a alespoň se chyby nedělaly v konečných výsledcích. Jenže, když se chyba vyskytne v zápise ze semifinále play off, pak je to skandál. Chybu učinil patrně rozhodčí, který formulář vyplnil, ale podílejí se ní i oba kapitáni semifinalových týmů, kteří na webu ČSRU  zveřejněný zápis s chybným výsledkem podepsali," komentuje vzniklou situaci Petr Skála, který ji považuje za skandální. "Naštěstí z utkání existuje video, na kterém,  když si najdete děj kolem 44. minuty, tak zhlédnete, že Lukáš Honner proměnil jen trestný kop a nepoložil pětku, jak je uvedeno v zápisu. Počet položených pětek v semifinále nehraje sice žádnou roli pro další děj soutěže, ale kdyby se jednalo o dosažení nebo nedosažení čtyř pětek v zápase základní skupiny, tam už jde o případně získaný nebo nezískaný bonusový bod do tabulky a záměna trestného kopu za pětku už by při vyrovnanosti bodových zisků ligových celků ovlivnilo soutěž," upozornil dál na závažnost chyby publicista Petr Skála.

"Řeknete si, proč na chybný zápis  upozorňuji, když jde jen o prkotinu spočívající v chybně zapsaném výsledku, který na postupu Tatry do finále play off stejně nic nezměnil. Jenže u malých chybných zápisů z utkání začínají i chybná rozhodnutí  a omyly. Nikdo nic nekontruluje a o ničem, i když to podepisuje,   nepřemýšlí. Proto bude divákům sledujícím finále play off letos zima, neboť většinou v listopadu bývá venku  zpravidla větší zima než v červnu, kdy se ještě v roce 2017 hrálo finále play off. Také se pod toto rozhodnutí změnit rytmus soutěže z podzimu - jaro  na jaro - podzim někdo podepsal. Mělo by se zveřejnit, kdo je všechno pod touto volovinou v podobě podzimního finále play off podepsaný a kdo za to převzal odpovědnost," uzavřel svůj komentář Petr Skála.Jak vyřešit chybný zápis?

"Asi by se kapitáni Tatry Jiří Černý a Říčan Jan Kučera měli opět sejít s hlavním rozhodčím Václavem Heřmanem a podepsat opravený zápis. Ten pak zaslat těm, kteří  už jej  v chybném vydání zveřejnili.  Utkání Tatra Smíchov - Říčany totiž skončilo výhrou Pražanů jen 34:6, přátelé českého ragby! " má jasno Petr Skála. 


(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)