Tatra vyhrála nad Pragovkou 26:17, Sparta nad Slavií 59:0 a Vyškov nad Říčany 24:21

Ragbyová liga finišuje a druhé dějství základní částí TOP 6 se chýlí ke konci.

Ve čtrnáctém kole se potkaly týmy Tatry a Pragy v zajímavém derby, které v prvním poločase mělo jednozančný průběh. Tatře se podařilo položit tři pětky a hosté snížovali jen trestnými kopy. Půle 19:9 nenechávala nikoho na pochybách, že si domácí ragbisté výhru udrží.

Po změně stran sice Praga zdramatizovala vývoj skore nejdříve proměněným kopem na 19:12 a poté položenou pětkou na 19:17, jenže  Tatra nelenila a ještě stačila  položit  jednu pětku, po které proměnila i následný kop a rázem odskočila od soupeře o devět bodů. Praga v poslední minutě  promarnila příležitost získat alespoň bonusový bod za prohru rozdílem sedmi a méně bodů, ale nevyužila možnosti kopat na branku a místo toho míč neúspěšně rozehrála na útok.

Tatra Smíchov - Praga Praha  26:17 (19:9)

Aktuální tabulka ...

1. Sparta Praha               8           8     0     0           300: 84                 40
2. Tatra Smíchov             8           5     1     2           266:135                29
3. JIMI RC Vyškov           8           4     1     3           165:167                22
4. Praga Praha                 8           3     0     5           130:144               16
5. Mountfield Říčany         8           3     0     5           119:193               14
6. Slavia Praha                  8           0     0     8             70:327                1

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)