V Praze se představí po 19 letech znovu Penguin RFC, kteří nastoupí proti Česku

V Praze se představí po 19 letech znovu Penguin RFC, kteří nastoupí proti Česku
Penguin International RFC, zkráceně Penguins, je slavný výběrový ragbyový klub se sídlem v Anglii. Je to „nejzájezdovější klub světa" - dosud hrál s nejrůznějšími soupeři od reprezentačních týmů až po kluby v sedmdesáti dvou zemích světa. Klub Penguins byl založen v roce 1959 v Anglii Tony Masonem a Alanem Wrightem.

Za svůj hlavní cíl si vytyčil podporu rozvoje ragby ve světě hrou i tréninkem. Proto Penguins pravidelně vyrážejí do všech možných koutů světa nejen předvést špičkové ragby, ale i pomoci místním trenérům a týmům s nejmodernějšími tréninkovými metodami. Součástí jejich výjezdů tak bývají společné a ukázkové tréninky s místními hráči i trenéry. Penguins zavítali do Česka poprvé v roce 1997.

Sehráli zde tři utkání: Spartu porazili 111 : 10, český národní tým do dvaceti tří let 51 : 26 a českou reprezentaci 55 : 28.

Jejich další zájezd k nám se datuje do roku 1999. Jeho senzační událostí se stal především start Joela Stranského za český tým. Joel Stransky, jihoafrický ragbista s českými kořeny, který svým legendárním dropgólem rozhodl v nastaveném čase finále MS mezi Jižní Afrikou a Novým Zélandem v roce 1995, využil toho, že se nejednalo o plné mezinárodní utkání a naskočil do něj na české straně.

Výsledek byl také mnohem lichotivější pro český tým. Česko - Penguins 27 : 31.  Penguins k nám tentokrát přiletí 15. dubna 2018 a 16. dubna 2018 odpoledne absolvují společný trénink s českými dětmi na hřištích na Markétě a na Tatře.

V úterý 17. dubna 2018  sehrají utkání s českou reprezentací na hřišti Tatry Smíchov od 17,30 hodin. 

 V týmu Penguins nastoupí tentokrát hráči z Anglie, Irska, Itálie, Austrálie a Nového Zélandu.


(ps, ČSRU, Českeragby.cz, foto: plakát k utkání)