Ve druhém kole Poháru šesti národů bylo položeno 18 pětek. Francie a Wales jsou bez porážky

Celkem tucet a ještě půltuctu pětek bylo položeno ve třech utkáních druhého kola Poháru šesti národů, který se hrál bez diváků, ale prostřednictvím přímého přenosu s českým komentářem na sportovních stanicích TV Nova jej mohli sledovat i příznivci ragby v Česku.

O pětky se postarali Angličané šestkrát, Walesané čtyřikrát, Skoti třikrát, Francouzi a Italové dvakrát  a Irové jen jednou.

Italové to ve druhém kole slízli od Angličanů na pětky 2:6, ale nutno dodat, že ještě v 25. minutě Italové s Angličany hráli nerozhodně 8:8. Pak už na vítěze Poháru z roku 2020 Itálie nestačila.

Skotsko nad Walesem dlouho vedlo, aby nakonec prohrálo nejtěsnějším rozdílem jediného bodu.

Utkání Irsko - Francie bylo nejpohlednější ze všech tří duelu, třebaže televizní diváci viděli jen tři položené pětky.

Medákův komentář ...

"Druhé kolo Poháru 6 zemí přineslo opět tři velmi zajímavé zápasy. V prvním Anglie logicky porazila Itálii 41 : 18, ale Squadra Azzura opět prokázala zlepšení. Mladý bojovný tým Itálie stále doplácí na chyby, které zkušení Angličané dovedli vždy potrestat. Anglie předvádí silové ragby s minimem vypracovaných efektivních akcí. Zápas řídil velmi nepřesný rozhodčí, který přehlédl několik předhozů ve prospěch Anglie, po kterých bodovala. Navíc podle uznávaného rozhodčího Owena, neměl uznat pětku, kterou pokládala Anglie, tím, že se hráč vyhnul skládce skokem do brankoviště, což pravidla nedovolují.

Ve druhém utkání zvítězil Wales po velkém boji se Skotskem na jeho hřišti 25 : 24. Skotové hráli lepší ragby, zářil opět Hogg, který svými výbornými překopy zařídil 2 pětky a Skotové v poločase vedli 17 : 8. Zápas ovlivnilo vyloučení pilíře Skotska za nebezpečnou hru v rucku. V závěru utkání byl Wales pod tlakem za stavu,  kdy vyhrával pouze o jeden bod, ale Skotům už chyběly síly a někdy i taktické myšlení, když zbytečně ragbisté Skotska kopali neúčelné taktické kopy. Hra Skotska je velmi účelná a zdobí ji velká bojovnost všech hráčů. Wales využil přesilovky a větších zkušeností, ale v této sestavě bude mít velké starosti pro příští RWC, aby stačil na přední světové týmy, které budují perspektivní mužstva.

V nedělním zápase zvítězila Francie ve výborném zápase na půdě Irska 15 : 13 a upevnila si vedení v Poháru. Utkání bylo velmi vyrovnané až do posledních minut.  Francie promarnila dva TK a ze začátku zápasu prohrála dokonce 3 vlastní auty. Taktika Irska na Blues byla účinná, Irové se snažili eliminovat tvůrce hry mlýnovku Duponta a to se jim také občas povedlo. Bylo to rozhodně nejlepší utkání víkendu.

Třetí kolo se odehraje  až za dva týdny a příznivci ragby  se mají  na co těšit. Druhé kolo potvrdilo, že  mužstvo, které hraje oslabené o vyloučené hráče, je ve velké nevýhodě. Proto  WR navrhuje změnu, která umožní potrestanému mužstvu po 20 minutách postavit náhradníka. Nyní zkouší tuto úpravu pravidel na jižní polokouli. Uvidíme,  co to přinese, ale má to logiku. Nakonec to potvrdila obě mužstva, která byla potrestána červenými kartami v prvních dvou kolech. Není pochyb, že svá utkání prohrála  i z důvodu  dlouhého  oslabení," napsal pro ragbyový magazín ceskeragby.cz Eduard Krützner senior.