Ve finále o mistra republiky se utkají ragbisté Sparty a Tatry Smíchov


Hned necelou hodinu po skončení prvního semifinálového utkání MS v ragby v Japonsku Anglie - Nová Zéland  19:7 začalo další  první semifinále ale tentokrát play off v tuzemské první lize ragby.

Ragbistům Říčan se nepodařilo v Praze pod Strahovem zopakovat zářijové vítězství v nadstavbové části a tentokrát s Tatrou prohráli 13:21 a na pětky 1:2.  Tatra Smíchov se tak znovu  po roce výhrou nad stejným soupeřem nad Říčany probojovala do finále play off.

Soupeřem Tatry bude Sparta, která si účast vybojovala výhrou v derby nad druhým vysočanským týmem Pragou Praga 39:14. Praga skorovala až za stavu 24:0 pro Spartu a druhou pětku položila zase až v samotném závěru. Domácí tým Sparty se do brankoviště Pragy probojoval celkem sedmkrát.
Hráči Sparty pak převzali z rukou radního pro sport  Prahy 9  Adama Važanského Vysočanský pohár určený vítězovi derby mezi celky, které sídlí právě v Praze ve Vysočanech.

Jak říkám ..."Nechtěli jsme nic nechat náhodě. V lize jsme na hřišti neprohráli několik měsíců a Praga i když ta výhra je vysoká, nebyl vůbec snadný soupeř. Na Tatru se těšíme a věřím, že získáme zpět mistrovský titul, o který jsme loni nemohli hrát z důvodu, dodatečně kontumované semifinalové výhry nad Vyškovem," připomenul loňské složité jednání při určení finalových soupeřů kouč SParty Ondřej Kutil.

"Jsme na tom sice lépe než loni, kdy jsme skončili až pátí, když letos ještě budeme hrát o třetí místo, ale stejně to vnímáme v Pragovce jako mělý neúspěch," komentoval výsledek vysočanského derby zraněný kapitán Petr Čížek.
    Praha 26. října 2019Semifinále play off první ligy

Tatra Smíchov - Říčany  21:13  (15:7)  pětky 2:1
Sparta Praha - Praga Praha 39:14 (24:0)  pětky  7:2

Další program  play off první ligy ragby

V sobotu 9. listopadu 2019

Finále: Sparta Praha - Tatra Smíchov  od 12:30 hodin na Podvinném Mlýně
Utkání o třetí místo: Říčany - Praga Praha
(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)