Ve finále play off o titul v ragby za rok 2017 se střetne Sparta s Tatrou

Výsledky dvou semifinalových zápasů play off v ragbyové lize  Sparta - Praga 25:13 a Tatra - Vyškov 27:13 rozhodly o finalistech. V sobotu 24. června 2017 se na hřišti na Markétě ve finále play off střetnou týmy Sparty Praha  a Tatry Smíchov.

Sparta Praha prošla nadstavbovou části TOP 6 bez porážky a ve své neporazitelnosti pokračovala i v semifinálových zápasech. Po vítězství 26:17 v prvním  utkání na hřišti soupeře byla Sparta před  odvetou s Pragou v lepší situaci. Proto borce Sparty nevyvedla z míry ani pětka, kterou utržili na začátku odvetného duelu. Krátce poté však domácí hráči proměnili trestný kop a položili pětku. Půle skončila 10:5 pro Spartu. Ve druhé půli nejdříve padly pětky na obou stranách a  Praga se na chvíli přiblížila Spartě na rozdíl tři bodů, ale za stavu 15:12 pro Spartu domácí dali třetí svoji pětku a proněnili ještě následný i nařízený trestný kop. Výsledek 25:12 potvrdil letošní neporazitelnost ragbistů Sparty.

"Deset měsíců perné přípravy přineslo výsledky," prohlásil po utkání pro ragbyový magazín Českeragby.cz kouč Sparty Petr Okleštěk.

"Sparta byla lepší a za výkony po celou sezónu si zaslouží, aby hrála ve finále. Sparťanům jsem poblahopřál a popřál úspěch ve fnále" řekl trenér Pragy Eduard Krützner mladší.

Sparta Praha - Praga Praha  25:12 (10:5)

Pětky:3:2 * Body: Pantůček 15, Chmelík 10 - Novák Richard 5, trestná pětka, Čížek 2 * Rozhodovali: Bednařík, Haitman a Breburda * Diváci 500 * Série zápasů 2:0.

Tatra od první minuty vedla nad Vyškovem pětkou položenou Romanem Ryglem, který byl při chuti a už za několik minut poté položil další pětku. Tatra rázem vedla 12:0 a zdálo se, že Vyškov odjede z Prahy s debaklem zvláště, když Starka položil třetí pětku Tatry. Vyškov se  nedal a do půle stihl položit první pětku. Po změně stran se už oba soupeři podarovali po pětce a tak do finále putuje Tatra po výhře 27:13.

"Byli jsme připraveni hned v úvodu smazat šestibodový náskok Vyškova z prvního utkání, což se podařilo a pak jsme šli tvrdě za vítězstvím. Vyšlo to," řekl po utkání trenér Tatry Filip Vacek.

"Čeká nás utkání o třetí místo a to je také úspěch," řekl kouč Vyškova Pavel Pala, jehož svěřenci loňský mistrovský titul tak neobhájí.

Tatra Smíchov - JIMI Vyškov  27:13 (22:8)

Pětky: 4:2 * Body: Rygl 10, Berounský 7, Havel a Starka po 5  - Soural a Trunečka po 5, Kovář Martin 3 * Rozhodovali: Tůma, Rázga, Mendes * Diváků: 300 * Série: 1:1 na skore  60:52.

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)