Vedoucí týmy ragbyové ligy Tatra a Sparta vyhrály. Tatra nad Pragou a Sparta nad Říčany

Vedoucí týmy ragbyové ligy Tatra a Sparta vyhrály. Tatra nad Pragou a Sparta nad Říčany
Po desátém kole ragbyové extraligy se na pořadí v aktuální tabulce nic nezmělilo.  Favorizované týmy Tatra a Sparta vyhrály. Tatra nad Pragou a Sparta v Říčanech.  Duel celků na konci tabulky vyhrál Dragon Brno nad Slavií a patrně získal náskok, který mu zajistí udržení v šestici týmů, které po odehrání základní části čeká čtvrtfinále play off.

Derby mezi Tatrou a Pragou nebylo vůbec jednoznačné pro vítěze. Tatra sice v poločase vedla 19:7, ale Praga stačila dotáhnout skore na pouhý rozdíl pěti bodů. Jenže pak Tatra proměnila trestný kop, byla ji uznána trestná pětka i když ke konci ještě snížil pětkou čtyřiadvacetilý rojník Pragy Jakub Král.
Není divu, že Jakub udělal radost nejstaršímu divákovi v hledišti, bývalému reprezentantovi a hráči Pragy osmaosmdeátiletému Janu Královi, který hrál v minulosti rovněž první řadu v roji.

Českeragby.cz bylo na místě děje ...  Praha, Brno,  Říčany  8. září 2018

Exraliga ragby  desáté kolo

Tatra Smíchov - Praga Praha 36:28 (19:7)  pětky 5:4
Dragon Brno - Slavia Praha  27:15  (19:10)  pětky 4:2
Říčany - Sparta Praha  8:¨32  (3:13)  pětky 1:4Aktuální tabulka

(ps, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)
České ragby 2.díl - jaro 2019

České ragby 2.díl - jaro 2019

19.4.2019 15:46:56

1.liga má za sebou úvodní zápasy, kdy zápasy Sparty poutaly pozornost, ať už to byla tradiční bitva o kostel se Slávií nebo utkání s Tatrou. V tomto díle také věnujeme velký prostor pražskému ragb...