Víme, jak se bude hrát Liga národů, která se odehraje rok po MS na severní polokouli

Víme, jak se bude hrát Liga národů, která  se odehraje rok po MS na severní polokouli
Vedení Worl Rugby, jmenovitě Steve Tew z Nového Zélanda, Jirie Roux z Jižní Afriky a Bernard Laporte z Francie, na svém zasedání v San Franciscu kladně posoudilo návrh bývalé argentinské mlýnovky Augustina Pichota, vice prezidenta WR, aby se ragby ještě více zatraktivnilo založením nové soutěže "LIGA NÁRODŮ" pro 12 nejlepších mužstev z RWC 2019 v Japonsku.

První ročník by se odehrál již v listopadu 2020 na severní polokouli a pak by se pravidelně střídal s jižní. Mužstva budou rozdělena do čtyř  skupin, po třech zemích. Po třech  zápasech ve skupinách postoupí vítězové do semifinále a pak následuje finále. Doporučuje se, aby každá skupina byla organizována v jiné zemi, aby se tak zlepšila propagace ragby. Tím pádem bude vždy 5 termínu pro tuto soutěž a tím odpadnou podzimní test-mače. Liga národů se bude hrát každý rok po RWC a určitě bude velmi zajímavou soutěží, která si získá velkou oblibu ragby na celém světě.(Eduard Krützner strarší, Českeragby.cz, foto: Petr Skála)

České ragby 1.díl - podzim 2018

České ragby 1.díl - podzim 2018

23.11.2018 09:11:15

Česká ragbyová reprezentace žen i mužů se vypravila do Švýcarska. Úspěšnost byla padesátiprocentní, vyhrály jen ženy. České ragbistky vybojovaly historické vítězství nad Švýcarkami Čeští ...