Čeští ragbisté po prohraném poločase nakonec zdolali v rámci soutěže ME Maďarsko 41:21

Je jen málo  zemí v Evropě, s kterými Česko nebo dříve Československo v ragby neprohrálo. Mezi  ně patří  i Maďarsko. V předchozích třech zápasech vyšla česká ragbyová reprezentace vždy vítězně. Pro ty, kteří se oprávněně ptají, odkdy  Maďaři hrají ragby, nutno dodat, že už ragby hrají dlouho, ale v minulých letech to vždy bylo v evropských soutěžích o pár poschodí níže, než hráli Češi.

V posledních letech se Maďaři s Čechy potkávali na ragbyových hřištích  častěji, ale nestalo se tak, že by se Maďaři  nějak významně zlepšili, jen se  čeští a maďarští ragbisté sešli opět ve stejné soutěži, která má označení Konference 1 Sever.  Druhou říjnovou sobotu hostila české ragbisty Budapešt a reprezentace  Maďarska se na hostující tým z Česka dobře připravila.

Do utkání sice Česko vstoupilo už v první minutě  mlýnovou spojkou Markem Šimákem položenou pětkou, ale domácí tým tato pětka  nepoložila. Naopak při stejném počtu na každé straně do poločasu dvou položených pětek Maďaři vyhráli poločas 15:14. Do druhé části hry však vtrhli Češi pěkně zhurta a brzy získali vedení, které už nepustili. Ke konci  položil  po akci roje patrně Marek Šimák důležitou pátou a následně Češi dali i  šestou pětku, které rozhodly o zisku bonusového bodu do tabulky, který se uděluje za rozdíl tří a více položených pětek mezi soupeři  v soutěžním utkání.

Jak říkám ...

"Maďaři fyzicky ke konci utkání na české ragbisty nestačili a tak i po sobotě 8. října 2022 zůstali nadále ojedinělými ragbisty, s kterými Česko ještě neprohrálo. Čeští ragbisté však mají co zlepšovat zejména v obraně, ale i v útoku, který prakticky nedostal žádnou přihrávku. Se silnějším soupeřem s lepší fyzičkou by to měli rozhodně těžší," řekl k utkání pro ragbyový magazín Ceskeragby.cz někdejší komisař Rugby Europe Eduard Krützner senior

Soutěž Konference 1 Sever bude pokračovat. Češké ragbisty čekají ještě tři utkání například ve Zlíně 12. listopadu 2022 s Moldavskem, dále 22. dubna 2023 v Praze s Lucemburskem a nakonec 29. dubna 2023 v Rize s Lotyšskem.

Čeští ragbisté se těchto soupeřů nezbaví ani v sezóně 2023 / 2024, neboť všechny soutěže organizované federací Rugby Europe tedy i Konference 1 Sever mají dvouletý cyklus.

Budapešt  8. října 2022

Ragby

Mistrovství Evropu Rugby Europe  Konference 1 sever

Maďarsko - Česko  21:41 (15:14)  pětky 2:6

Průběh utkání: 0:5, 0:7, 5:7, 5:12, 5:14, 8:14, 13:14, 15:14 - 15:19, 15:21, 15:24, 18:24, 18:29, 21:29, 21:34, 21:36, 21:41  *  Rozhodoval: Dán Mike Hawkins

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu ... zde .

(Petr Skála pro Ceskeragby.cz, foto: z obrazovky přenosu na TV Rugby Europe)