Čeští ragbisté v olympijských sedmičkách skončili v soutěži ME první a ragbistky až deváté

Čeští ragbisté v olympijských sedmičkách skončili v soutěži ME první a ragbistky až deváté
Předposlední červnový víkend byly v akci oba české reprezentační týmy žen i mužů v olympijských sedmičkách.  Muži hráli v Sarajevu evropskou soutěž Conference 1, která je až ve třetí úrovni a ženy podobnou kontinentální soutěž Trophy, která je na druhé úrovni. 

Zatímco muži neutržili ani jednu porážku a všech šest utkání vyhráli a tak skončili na první místě a   ženy  utržily tři prohry, ale zase  dvě utkání o konečné umístění vyhrály a skončily celkově na devátém místě.

Výsledky turnaje mužů si pochvalovali i ragbisté Slovenska, kteří vybojovali deváté místo. 



  Sarajevo (Bosna&Hercegovina) 23. a 24. června 2018

Rugby Europe Men 7’s Conference 1

Skupina A
Moldavsko - Černá Hora     14:  5           
Bosna&Hercegovina - Turecko     24:  7           
Moldavsko - Turecko     21:31           
Bosna&Hercegovina - Černá Hora     28:14           
Turecko - Černá Hora     33:12           
Moldavsko - Bosna&Hercegovina     36:10       

Skupina B
Česko - Finsko     17:12
Norsko - Monako     19:24
Česko - Monako     35:  5
Norsko - Finsko       5:31
Česko - Norsko     32:  7
Monako  Finsko     15:10

Skupina C
Slovensko - Rakousko       7:38
Srbsko - Slovinsko     17:12
Slovensko - Slovinsko     12:14
Srbsko - Rakousko     17:19
Slovensko - Srbsko     14:27
Slovinsko - Rakousko     15:14

QF Cup     
Bosna&Hercegovina - Slovinsko     24:  5           
Česko - Turecko     31:  7
Rakousko - Moldavsko     19:24                       
Monako - Srbsko     21:31                       

SF Trophy Challenge
Finsko - Norsko     28:12
Černá Hora - Slovensko     17:19

SF Cup Challenge   
Slovinsko - Monako     19:7                 
Turecko - Rakousko     29:7                 

Bosna&Hercegovina - Srbsko     19:10                             
Česko - Moldavsko     26:  5   

Trophy o konečné pořadí
O 11.místo     Norsko - Černá Hora     54:12
O   9.místo     Finsko - Slovensko       5:26

Cup o 5. a o 7.místo   
O sedmé místo  Monako - Rakousko     41:12
O páté místo   Slovinsko - Turecko     14:36  
Cup finále
O třetí místo     Srbsko - Moldavsko     14:22
O. první místo    Bosna&Hercegovina - Česko       0:43

Pořadí a body: 1. Česko 20, 2. Bosna&Hercegovina 18, 3. Moldavsko 16, 4. Srbsko 14, 5. Turecko 12, 6. Slovinsko 10, 7. Monako 8, 8. Rakousko 6, 9. Slovensko 4, 10. Finsko 3, 11. Norsko 2, 12. Černá Hora 1.



 Dnipro (Ukrajina) 23. a 24. června 2018

Rugby Europe Women 7’s Trophy

Skupina A
Švédsko - Rakousko     34:  0           
Maďarsko - Finsko     17:10           
Švédsko - Finsko     17:10           
Maďarsko - Rakousko     31:  5           
Švédsko - Maďarsko     31:  0           
Finsko - Rakousko     20:  0           

Skupina B
Nizozemsko - Norsko     38:  5
Česko - Švýcarsko     14:21
Nizozemsko - Švýcarsko     54:  0
Česko -  Norsko     22:26
Nizozemsko - Česko     34:10
Švýcarsko - Norsko     22:14

Skupina C
Rumunsko - Lotyšsko     17:  7
Ukrajina - Izrael     34:  0
Rumunsko - Izrael     41:  0
Ukrajina - Lotyšsko     45:  5
Lotyšsko - Izrael     19:19
Ukrajina - Rumunsko     10:24

Čtvrtfinále Cup
QF1     Švédsko - Norsko     39:0                 
QF2     Nizozemsko - Finsko     57:0                 
QF3     Rumunsko - Maďarsko     31:15
QF4     Švýcarsko - Ukrajina       0:39

Challenge Trophy - o 9.-12.místo
SF1     Lotyšsko - Rakousko     5:41                 
SF2     Česko - Izrael     24:0   
O 11.místo     Lotyšsko - Izrael     0:31
O   9.místo     Rakousko - Česko     5:36

Plate o 5. a 7. místo
QF1     Norsko - Švýcarsko     5:27           
QF2     Finsko - Maďarsko     7:12           
O 7.místo     Norsko - Finsko     22:12
O 5.místo     Švýcarsko - Maďarsko       7:27

Cup o 1. a 3. místo
SF1     Švédsko - Ukrajina     12:17           
SF2     Nizozemsko - Rumunsko     33:  0       
O 1.místo     Ukrajina - Nizozemsko       0:33
O 3.místo     Švédsko - Rumunsko     19:12

Pořadí a body: 1. Nizozemsko 20, 2. Ukrajina 18, 3. Švédsko 16, 4. Rumunsko 14, 5. Maďarsko 12, 6. Švýcarsko 10, 7. Norsko 8, 8. Finsko 6, 9. Česko 4, 10. Rakousko 3, 11. Izrael 2, 12. Lotyšsko 1.



(ps, Českéragby.cz, foto: RugbyEurope.com)