Druhý březnový víkend se 240 minut hrálo ragby v Římě, pak v Londýně a ještě v Edinburghu

Druhý březnový víkend se vyplatilo dívat se 240 minut na ragby, které se hrálo  v Římě, pak v Londýně a druhý den ještě v Edinburghu. Hrálo se čtvrté kolo Poháru šesti národů v plném počtu tří utkání. Televizní diváci viděli dohromady 16 položených a následně uznaných pětek.

„Bývá to v poslední době s evropským ragby všelijaké, málo hry rukama, přemíra kontaktní hry, z toho plynoucí přemíra přestupků, žlutých a červených karet a také trestných kopů, které velmi často rozhodují zápasy. Souboj mezi Anglií a Francií však byl resuscitací ragby a pastvou pro oči. Také v Římě v utkání Itálie – Wales se hrálo hezké ragby, ale tam to nebylo dáno uměním a kvalitami obou týmů, byl to zápas jednostranný a jednoznačný, neboť Itálie se stala obětí nenasytného velšského draka," napsal ve svém komentáři k utkání Karel Gaman na webu RC Havířova.

Anglie – Francie 23:20 (13:17)

„Byť Francouzi neměli ani územní převahu, ani převahu v držení míče, vedli po celý zápas a ještě do 76. minuty 16:20. Snad pod vlivem blížícího se konce pak jejich pozornost ochabla, což se v utkání se soupeřem supertěžké váhy nemůže vyplatit, a také se nevyplatilo," měl jasno po utkání televizní divák Karel Gaman.

Itálie – Wales 7:48 (0:27)

„Sedmi pětkami proti jedné rozhodl Wales utkání, které pro něho bylo spíše vítanou přípravou na poslední pohárové utkání s Francií, které se hraje v sobotu 20. března 2021," začal svůj komentář Karel Gaman, který si celý přečtete na webu RC Havířova.

Skotsko – Irsko 24:27 (10:14)

Utkání bylo rozhodnuto čtyři minuty před koncem utkání, když za stavu 24:24 Irové proměnili trestný kop.

Medákův komentář ...

„To byl zase jednou bohatý víkend na výborné ragbyové zápasy. Viděli jsme jak 4.kolo Poháru šesti národů, tak dva vyrovnané zápasy v Championatu Evropy, které komentuji v jiném článku.

Itálie v Poháru šesti národů  buduje nový tým, se svým věkovým průměrem 24 let patří rozhodně k nejmladším. Snaží se o běhavé rychlé ragby, ale zatím dělají Italové příliš hrubých chyb, které zkušený tým Walesu dovedl vždy potrestat. Nakonec zvítězil rozdílem třídy 48 : 7 a na Italy zřejmě zbude opět dřevěná lžíce. Tolik diskutované téma zda by neměla Gruzie nahradit Italy v Poháru šesti národů, ve srovnání s výkonem Gruzínců ve stejný den v Madridu v utkání se Španěleskem, vyznívá jasně pro Squadru Azzuru.

Zápas gigantů Anglie s Francií byl nádhernou ukázkou moderního ragby. Mladý tým Francie prakticky v celém zápase byl lepší a dovedl to vyjádřit i bodově, protože až do 77.  minuty vedli 20 : 16 a měli míč pod kontrolou. Bohužel netaktický zkrat jednoho z nejlepších hráčů Bleus mlýnovky Duponta, který namísto, aby Francouzi  udrželi míč, kopl zcela zbytečně míč do anglického pole. Anglický tým vycítil příležitost a soustavným tlakem dokázal ještě položit pětku, kterou Angličané prokopli a vyhráli 23 : 20. O pětce se chvíli diskutovalo, ale nakonec byla uznána. Francii bude tato zbytečná porážka rozhodně mrzet, protože si tak prakticky zavřela vysněnou cestu k získání Poháru. Má sice k dobru dva zápasy doma s Walesem a se Skotskem. Wales, který je  největší sok Francie, má velkou šanci v Poháru zvítězit.

V posledním  zápase Irsko vyhrálo opět ve velmi bojovném a rychlém utkání ve Skotsku 27 : 24, trestným kopem  v 77. minutě. Obě mužstva zbytečně používala svíček mlýnových spojek, které očividně nepřinášely úspěch.

Všechny zápasy byly kladně poznamenány velmi rychlou agresivní hrou, která zatím přináší řadu individuálních chyb, ale velmi se už blíží modernímu pojetí světových mužstev z jižní polokoule. Světový pohár v roce 2023 ve Francii bude velkým svátkem ragby, zápasy budou velmi vyrovnané a určitě velmi napínavé až do posledních minut, tak jak jsme mohli vidět tento víkend.

Příští víkend 20. března 2021 se zřejmě rozhodne o vítězi Poháru 6 zemí, tak se máme na co těšit."

Nesehrané utkání ze třetího kola Francie - Skotsko se odehraje podle posledníích zpráv 26. března 2021 od 21 hodin.

Ceskeragby.cz o Poháru šesti národů 2021 rovněž  napsalo ...

Ragbisté Anglie v Poháru šesti národů utržili nejvyšší porážku 40:24 od Walesu za 140 let

Ve druhém kole Poháru šesti národů bylo položeno 18 pětek. Francie a Wales jsou bez porážky

Pohár šesti národů zahájil s tuctem položených pětek a asi se 180 tisíci chybějícími diváky